Reklama

Jak zrobić domowy krem do depilacji?

Czy przy goleniu nóg zdarza ci się krzyczeć i przeklinać, gdy zatniesz się maszynką? Czy skóra po goleniu jest szorstka, sucha i podrażniona? Czas z tym skończyć! Mamy dla ciebie domowy kremu do golenia nóg. Powiedz żegnaj wszystkim znanym ci piankom do golenia. Koniec ze suchą, swędzącą skórą i skaleczeniami.

Rzeczy, których potrzebujesz

* 1/3 szklanki oleju kokosowego

* 1/3 szklanki masła shea

* 2 łyżki oliwy

* 2 łyżki mydła kastylijskiego

W małym rondelku rozpuść, masło shea i olej kokosowy. Rób to na małym ogniu i mieszaj okazjonalnie do całkowitego rozpuszczenia. Dolej oliwy z oliwek i zamieszaj, by składniki się połączyły. Zsuń z ognia. Przełóż do większej miski lub garnka i wstaw do lodówki, aby wszystko ładnie zastygło.

Po wyciągnięciu z lodówki, mikserem ubijaj na pianę. Może to trwać parę minut, wszystko zależy jak bardzo mikstura była zimna. Dodaj mydło kastylijskie i ucieraj do całkowitego połączenia się składników. Po ubiciu przełóż ubity krem do słoika i przechowuj w suchym chłodnym miejscu.

Goląc nogi bierz tyle kremu ile ci potrzeba. Raz wyciągniętego kremu nie wkładaj ponownie do słoika. Uważaj, aby woda nie dostała się do słoika, gdyż skróci ona czas jego przechowywania. Krem nadaje się do dłuższego przechowywania bez żadnych konserwantów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama