Reklama

Jak usunąć blizny cebulą?

Cebula pomaga skutecznie usunąć blizny, ponieważ posiada właściwości regenerujące uszkodzoną warstwę naskórka. Ekstrakt z cebuli wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu, który jest jednym z kluczowych zasobów naturalnych tkanki skórnej i wykorzystywany jest przez organizm na każdym etapie gojenia się ran.

Cebula świetnie radzi sobie zarówno z bliznami po trądziku, bliznami pooperacyjnymi, a także z tzw. keloidami, czyli bliznami, które powstają na skutek operacji lub urazu. Blizny te nadmiernie się rozrastają, stają się grube i mają dużo tkanki włóknistej.Stosowanie cebuli przynosi widoczne efekty po około 6-8 tygodniach. Jak przygotować maść z cebuli? Oto wskazówki:

Przepis

Wymieszaj 3 g soli z 10 g mydła (może być szare mydło lub antyalergiczne), a następnie dodaj drobno pokrojoną cebulę. Całość zalej wodą i gotuj na małym ogniu ok. 15 minut (do momentu, aż cebula będzie miękka).  

Po wystudzeniu całość zmiksuj w blenderze, a następnie przecedź używając filtra do kawy. Otrzymana masa to gotowa do użytku maść cebulowa.

Aby kuracja przyniosła efekty maść należy aplikować na oczyszczoną skórę codziennie. Należy ją nakładać na miejsce, gdzie występuje blizna, wmasować i pozostawić na kilka minut. Na koniec spłukać.

W trakcie stosowanie maści cebulowej należy uważnie obserwować reakcję skóry. Jeśli pojawi się swędzenie, a skóra zacznie być zaczerwieniona, należy przerwać stosowanie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama