Reklama

Jak stosować koperek w kosmetyce?

Koperek w dawnych wiekach był uważany za zioło lecznicze. Wierzono, że jest skuteczny na bóle głowy, wzdęcia, na „złe sny”, nudności, kłucia w boku, silne lęki i wiele innych dolegliwości. Dzisiejsza medycyna potwierdza, że roślina ta pomaga przy dolegliwościach żołądkowych. Zapobiega też starzeniu się dzięki dużej zawartości witaminy C. Głównie dlatego koperek stał się cennym składnikiem w kosmetyce. Poniżej znajdziesz 3 przepisy, dzięki którym i ty będziesz mogła wykorzystać jego cenne właściwości na swoją korzyść.

Maseczka oczyszczająca z koperku

3 łyżki jogurtu naturalnego wymieszaj z jedną łyżką zmielonych płatków owsianych, połową startego na tarce ogórka i pęczkiem posiekanego koperku.

Papkę połóż na twarz, przykryj gazą. Pozostaw na 15 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą.

Tonik orzeźwiający z koperkiem

2-3 duże ogórki zetrzyj na drobnej tarce. Dodaj dwa pęczki bardzo drobno posiekanego kopru. Możesz też ogórki i koper zblendować. Następnie przecedź warzywa przez gęstą gazę.

Sokiem przemywaj twarz dwa razy dziennie, po czym spłukuj ciepłą wodą. Tonik przechowuj w lodówce nie dłużej niż 72 godziny.

Kompres na oparzenia słoneczne

Do kubeczka zsiadłego mleka lub kefiru dodaj zmielony pęczek kopru. Takim płynem przemywaj poparzoną skórę co godzinę. Powtarzaj do czasu, aż odczujesz trwałą ulgę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama