Reklama

Jak przygotować stopy na lato?

Nareszcie stało się… Przyszło lato. Niestety nie wszyscy są na to gotowi. Stopy, zapomniane przez zimne miesiące. Pękające stopy, sucha skóra to stopy, które wstydzilibyśmy się pokazać w sandałach bądź na plaży. Nie martw się, stosując kilka sposobów twoje pięty będą gładkie, miękkie i gotowe na lato.

Zaczynamy od namoczenia stów w occie i płynie do płukania ust. Ta mieszanka działa świetnie na suche i szorstkie stopy. W misce mieszamy razem 1 szklankę octu, 1 szklankę płynu do płukania ust oraz 2 szklanki ciepłej wody. Moczymy stopy przez 10-15 minut. Za pomocą pumeksu ścieramy martwy naskórek ze stóp. Jeśli część naskórka nie została starta, przy kolejnym moczeniu stóp powinna ustąpić.

Po namoczeniu stóp, wcieramy krem do stóp. Dobry krem można kupić w dobrej drogerii. Jeśli jesteś fanką naturalnych produktów, możesz krem zrobić sama. Wcieraj krem co wieczór, nim położysz się do łóżka. Nie obawiaj się, że krem zaplami prześcieradło. Znajdź skarpetki, których nie używasz i odetnij część skarpetki. Pozostawiając część skarpetki z piętą.

Ścieraj martwy naskórek stosując scruby i peelingi do stóp. Pachnący i mocno nawilżający scrub do stóp możesz zrobić sama. To tanie i efektywne rozwiązanie. Po serii takich zabiegów twoje stopy będą gotowe na lato i sandały.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama