Reklama

Jak pozbyć się cellulitu przed sylwestrem?

Błędnie zakładano, że cellulit, czyli znienawidzona "pomarańczowa skórka", jest obecny tylko u pań, które borykają się z nadprogramowymi kilogramami. Okazuje się, że nawet osoby, które mają stałą wagę, nie są od niego wolne. Na szczęście, istnieją metody, które pozwolą szybko i skutecznie pozbyć się cellulitu i powitać Nowy Rok z gładką skórą. Po jakie metody najlepiej sięgnąć? Sprawdźmy.

Znienawidzona pomarańczowa skórka

Cellulit jest efektem nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, któremu towarzyszy obrzęk tkanki podskórnej. W miejscu, gdzie się odkłada, skóra jest pofalowana, nierówna, pokryta guzkami oraz zgrubieniami, które przypominają skórkę pomarańczy. Najczęściej pojawia się na tylnej stronie ud, na biodrach, pośladkach, a nawet na brzuchu. Zwykle namnaża się w okresie dojrzewania, podczas ciąży, w trakcie menopauzy oraz wtedy, gdy osoby kobieta boryka się ze zmianami hormonalnymi.

Sposoby na pozbycie się cellulitu

Aby ograniczyć widoczność cellulitu wystarczy przejść na niskotłuszczową dietę, podjąć się drobnej aktywności fizycznej i zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Sposób jest wysoce skuteczny, jeśli zmiany są w początkowej fazie rozwoju. W takim wypadku podjęte działania szybko przyniosą widoczny i trwały efekt. Jeśli cellulit występuje już od jakiegoś czasu i zmiany w strukturze tkanek weszły już w zaawansowaną fazę, trzeba zastosować bardziej inwazyjne metody.

Zabiegi kosmetyczne

By trwale pozbyć się cellulitu można - poza dietą i ćwiczeniami fizycznymi - skorzystać z usług salonów kosmetycznych, które skutecznie poprawiają wygląd skóry. Świetne efekty może dać odpowiedni masaż (np. bańką chińską). Sporym powodzeniem cieszą się też kuracje polegające na rozbijaniu tkanki tłuszczowej ultradźwiękami albo drenaż limfatyczny, który pobudza płyn ustrojowy, tym samym zwiększając metabolizm. Niestety, nie każdego stać na takie wydatki, a poza tym, liczba chętnych pań sprawia, że zabiegi są odwlekane w czasie.

Naturalne metody pozbywania się cellulitu

Oczywiście, nie trzeba wydawać fortuny na zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Z powodzeniem możemy zastosować proste i tanie metody, dzięki którym usunie się szpecący ciało cellulit. Wcześnie rozpoczęta pielęgnacja pozwala skórze szybciej wrócić do pierwotnego wyglądu. Najprostszym zabiegiem, który przynosi widoczne rezultaty, jest wykorzystanie peelingu, który złuszcza naskórek oraz pobudza komórki do prawidłowej pracy. W tym celu można wykorzystać drobno zmieloną kawę oraz olej kokosowy. Wcierany w skórę podczas prysznica szybko przywróci tkankom odpowiednią równowagę.

Pomoże codzienny prysznic

Innym sprawdzonym sposobem na szybkie rozprawienie się z cellulitem jest zimny prysznic. Lodowata woda skierowana na pomarańczową skórkę szybko pobudzi krążenie i spowoduje, że organizm szybciej będzie spalał zbędną tkankę tłuszczową. Natomiast naprzemienne polewanie cellulitu zimną i ciepłą wodą sprawi, że mięśnie oraz skóra będą się kurczyć i rozkurczać. Po wyjściu z łazienki partie ciała są odpowiednio przygotowane, aby zastosować masaż. Ten ostatni spotęguje i przyspieszy efekt.

Co pić, aby się pozbyć cellulitu?

Jeśli chcemy skutecznie pozbyć się cellulitu wystarczy odpowiednia dieta. Przede wszystkim trzeba zrezygnować z napojów, które odwadniają. Niestety, zakazana jest herbata oraz kawa, wszelki alkohol oraz słodzone, gazowane napoje. Aby efekt był widoczny, należy pić około 2 litrów wody dziennie. Jeśli chcemy wzbogacić jej smak, wystarczy dodać odrobinę soku z cytrusów albo plasterki owoców.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama