Reklama

Jak optycznie powiększyć usta?

Większość kobiet marzy o pełnych, ponętnych ustach, jednak nie każda z nas została hojnie obdarzona przez naturę. Niektóre z nas muszą się trochę natrudzić, by osiągnąć upragniony efekt zmysłowych ust. Jednak jest na to kilka sprawdzonych trików. Zapewniamy, że są to metody bezbolesne i w pełni bezpieczne.

Masaż szczoteczką do zębów

Po każdym myciu zębów pomasujmy usta przez kilka minut szczoteczką. Pobudzimy w nich krążenie krwi przez co staną się pełniejsze i bardziej jędrne. Ten prosty zabieg warto wykonać również przed nakładaniem szminki, która będzie prezentować się znacznie korzystniej.

Peeling ust

Podobnie jak masaż szczoteczką, działa również peeling gruboziarnisty. Wybierzmy ten przeznaczony specjalnie do ust lub przygotujmy go samodzielnie w domu. Wystarczy wymieszać łyżeczkę cukru z niecałą łyżeczką płynnego miodu. Peeling wmasowujemy w usta, pozostawiamy na około minutę, a następnie spłukujemy. Efekt? Optycznie powiększone usta.

Nawilżanie

By nasze usta były zdrowe i atrakcyjnie wyglądały, nie możemy zapomnieć o ich nawilżeniu. Najlepiej sprawdzą się naturalne olejki eteryczne lub pomadki głęboko nawilżające. Należy wcierać je w usta kilka razy dziennie.

Pikantne przyprawy

Powiększyć nasze usta pomogą również pikantne przyprawy. Możemy dodać ich szczyptę do tubki z błyszczykiem. Nanosząc taki kosmetyk na usta uzyskamy efekt natychmiastowego powiększenia.

Kostki lodu

By pobudzić krążenie krwi w ustach, a jednocześnie je uwypuklić, warto przyłożyć do warg kostki lodu na kilkanaście sekund. Usta będą gładsze i pełniejsze.

Makijaż może zdziałać cuda

By nasze usta wyglądały ponętnie i zmysłowo, nie możemy zapomnieć o ich pomalowaniu. Nawet delikatny makijaż może dać zaskakujące efekty. Swoją kosmetyczkę warto zaopatrzyć w konturówki i dobrej jakości szminki. Przed ich aplikacją należy zrobić peeling naszym ustom lub masaż szczoteczką, następnie wklepać w nie krem nawilżający i dopiero nakładać konturówkę i szminkę. Jeśli chcemy uzyskać efekt powiększonych ust, obrysujmy je milimetr poza ich naturalną linię.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama