Reklama

Domowe sposoby na naturalne kosmetyki

Coraz częściej spotykamy się z kosmetykami robionymi z naturalnych składników, jednak ich ilość jest znikoma, a cena powala z nóg. Co zrobić gdy chcemy zadbać o nasze ciało w naturalny sposób, nie tracąc przy tym fortuny? Najtańszym i najprostszym sposobem jest stworzenie własnych kosmetyków z dostępnych w domu produktów. Nawet nie wiesz ile szkodliwych substancji znajduje się w najprostszym balsamie kupionym w drogerii. Dlaczego mamy korzystać z chemicznych produktów, skoro natura daje nam tyle wspaniałych rozwiązań, które tylko czekają aby z nich skorzystać. Tak więc, jeśli chcesz zacząć korzystać z dobrodziejstw jakie daje matka natura to zapoznaj się z kilkoma fajnymi alternatywami, które znajdziesz poniżej.

Reklama

Domowe oczyszczanie skóry

Przed nałożeniem makijażu, bardzo ważnym elementem jest oczyszczenie skóry twarzy i szyi. Aby oczyścić skórę, możemy wypróbować peeling z surowego miodu lub też peeling cukrowy. Pamiętajmy, że przy odpowiedniej pielęgnacji, skóra będzie naturalnie zdrowa i błyszcząca.

Naturalny bronzer

Bronzer wykonany samodzielnie w domu z maranty trzcinowej i tlenku cynku z dodatkiem kakao i cynamonu daje dużo lepszy efekt, niż bronzer kupiony w drogerii. Aby uzyskać odpowiedni odcień bronzera, należy dosypać więcej lub mniej kakao. Jak zrobić bronzer? Przepis znajdziecie poniżej.

Składniki:

-2 łyżki tlenku cynku

-1 łyżka maranty trzcinowej

-1 łyżeczka glinki kosmetycznej

-około 1 łyżeczka drobno mielonego kakao

-szczypta cynamonu

Łączymy wszystkie składniki i gotowe! Bronzer przechowujemy w szklanym naczyniu pod przykryciem.

Naturalny eyeliner

Do przygotowania domowego eyelinera potrzebne nam będzie kakao zmieszane z olejkiem kokosowym, niewielką ilością węgla aktywnego oraz masła shea. Należy jednak uważać, aby którykolwiek ze składników nie dostał się do oczu!

Przepis:

-1 łyżka oleju kokosowego

-1 łyżka masła shea

-½ łyżeczki węgla aktywnego

-szczypta kakao

Całość należy dokładnie wymieszać, aby uzyskać jednolitą masę. Eyeliner nakładamy na powieki za pomocą cienkiego pędzelka.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama