Reklama

Domowe sposoby na gęste brwi

Naturalne, gęste brwi o regularnym kształcie potrafią upiększyć twarz. Niestety, wiele kobiet zmaga się z problemem rzadkich i cienkich brwi, które zazwyczaj są wynikiem poddania się dawnej modzie na cienkie, prawie niewidoczne brwi i nadmiernego ich wyrywania lub woskowania. Czasami problem rzadkich brwi związany jest z nieodpowiednim żywieniem, używaniem niskiej jakości kosmetyków, procesami starzenia się skóry. Na szczęście istnieje kilka domowych sposobów, które pomogą pielęgnować i zagęścić brwi. Oto one:

Olej rycynowy

Olej rycynowy jest bogaty w kwasy tłuszczowe, witaminy, przeciwutleniacze i białka, które odżywiają cebulki włosowe i wspomagają ich wzrost. Delikatnie przyciemnia też włoski. Wystarczy olej rycynowy nałożyć na brwi wacikiem i pozostawić na noc. Rano zmyć ciepłą wodą. Regularne stosowanie przyniesie zaskakująco dobre efekty.

Aloes

Jeśli przyczyną cienkich i mało widocznych brwi jest ich nadmierne wyrywanie, najlepszą kuracją regeneracyjną jest stosowanie soku z aloesu. Sokiem ze świeżych liści rośliny należy delikatnie masować brwi. Odżywia on skórę i stymuluje wzrost włosów.

Mleko

Mleko i przetwory mleczne są bogatym źródłem witamin i białka. Odżywiają cebulki włosów, dzięki czemu odrastają one silniejsze i wzmocnione. Należy czysty wacik zanurzyć w mleku i pocierać nim brwi przed kilka minut. Nie zmywać, pozostawić na noc.

Olej kokosowy

Regularne stosowanie oleju kokosowego nie tylko pogrubi i wzmocni, ale również przyciemni brwi. Kilka kropli ciepłego oleju należy rozetrzeć w palcach, nałożyć na brwi i przez chwilę masować. Poprawi to krążenie krwi. Zabieg najlepiej wykonywać wieczorem, po zmyciu makijażu i przed położeniem się spać, dzięki czemu w nocy olej będzie mógł regenerować włoski. Efekty powinny być widoczne po 2 miesiącach regularnego stosowania.

Żółtko jajka

Aby włoski były mocne i odżywione potrzebują keratyny, która znajduje się między innymi w żółtkach. Aby przygotować naturalną odżywkę na ratunek cienkim brwiom należy żółtko jajka ubić, by otrzymać kremową konsystencję. Nałożyć za pomocą wacika i pozostawić na ok. 20 minut. Stosować 2 razy w tygodniu.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek to bogate źródło witaminy E, która pozytywnie wpływa na kondycję brwi. Wzmacnia je, przyspiesza ich wzrost, a także delikatnie je przyciemnia. Kuracja polega na aplikowaniu ciepłej oliwy z oliwek i delikatnym masowaniu brwi przez ok. 5 minut każdego dnia przed snem. Oliwę można zostawić na całą noc i pozwolić jej przeniknąć do cebulek.

Oliwę z oliwek można też połączyć z odrobiną miodu i nałożyć na włoski na 30 minut. Następnie zmyć ciepłą wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama