Reklama

Dlaczego naturalne środki ochrony skóry są lepsze?

Nic chyba nie wzbudza już w nas wątpliwości, składniki naturalne i ekologiczne mają sens jeśli mówimy na temat wyboru żywności. Tak samo ma się to jeśli chodzi o produkty do pielęgnacji skóry. Pomyśl na co narażona jest Twoja skóra każdego dnia poprzez kontakt z odzieżą, środkami czyszczącymi, środkami zapachowymi, wodą o często niekorzystnym składzie, dezodorantami itd. itd. Musisz mieć świadomość, że nie tylko to co jesz ma wpływ na zdrowie Twojej skóry, ale także to z czym ma ona kontakt. Naturalna pielęgnacja skóry to najlepszy prezent jaki możesz podarować swojemu zdrowiu.

Ochrona Twojej skóry

Jako największy narząd ciała, skóra nie tylko pochłania każdego dnia wiele substancji odżywczych, ale równie wiele toksyn. Skóra jest czymś w rodzaju naturalnej bariery ochronnej organizmu wobec tych toksyn, dlatego tak ważne jest abyś miał świadomość tego czego używasz. Wiele tradycyjnych produktów do pielęgnacji skóry zawiera substancje, które zaburzają gospodarkę hormonalną ftalanów.

Podczas narażenia na te substancje trujące może dojść do problemów reprodukcyjnych, dodatkowo zwiększają ryzyko nowotworów skóry, a im więcej takich produktów używasz, tym więcej toksyn w Twoim organizmie. Ponieważ składniki te są notorycznie spotykane w kosmetykach, najlepiej stosować makijaż jak najrzadziej lub stosować naturalne bądź organiczne jego odpowiedniki.

Korzyści płynące ze stosowania naturalnych składników

Duża grupa ludzi stosuje nawet do 10 produktów do pielęgnacji skóry każdego dnia, które teoretycznie mogą być pełne toksycznych substancji chemicznych. Stosując odpowiedniki naturalne lub organiczne możesz uniknąć toksyn, za co Twoja skóra będzie Ci wdzięczna. Ostatnie badania naukowe sugerują, że używanie naturalnych składników do pielęgnacji skóry może pomóc w leczeniu przebarwień i stanów zapalnych, a także redukuje zniszczenia powstałe w wyniku działania promieni słonecznych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama