Reklama

8 informacji na temat daty ważności kosmetyków

Inwestowanie w kosmetyki dobrej jakości jest koniecznością dla kobiety, która chce wyglądać jak najlepiej. Jednak nawet najdroższe produkty nie są wieczne. Nieważne jak bardzo byśmy chciały przedłużyć życie maskary czy eyelinera, to nadejdzie moment, kiedy będziemy musiały je wyrzucić, chociażby po to, aby uniknąć problemów zdrowotnych, spowodowanych nagromadzeniem się bakterii w naszych kosmetykach. Najmniejszym problemem w przypadku przeterminowanych kosmetyków jest utrata ich właściwości, dlatego trzymaj się podanych poniżej wytycznych.

Reklama

Cienie do powiek

Niektórzy uważają, że mogą one być używane przez taki sam okres jak eyelinery, jednak inni twierdzą, że ich data ważności wynosi dwa lata. Nie jest to jednak zła wiadomość, ponieważ dwa lata to i tak długi czas, szczególnie, że cieni do powiek możesz używać jako eyelinera.

Puder

Data ważności pudru wynosi do 2 lat. Warto o tym wiedzieć, ponieważ tego typu produktu nie używa się codziennie, co zresztą jest bardzo dobrą decyzją, ponieważ im mniej, tym lepiej.

Róż

Róże również mają datę ważności wynoszącą 2 lata i tak samo, jak w przypadku pudrów, nie używa się ich na co dzień. Z drugiej jednak strony róż może być zastąpiony szminką lub cieniem do powiek, więc nie jest on wymagany w każdej kosmetyczce.

Maskara

Jeśli chodzi o oczy, to nie ma miejsca na kompromisy: tusz do rzęs musisz wyrzucić 6 miesięcy od otwarcia lub kiedy zobaczysz, że zaczynają się tworzyć grudki i zaczyna on wysychać. To samo tyczy się eyelinerów w płynie, więc jeśli używasz go od czasu do czasu, to lepiej zainwestuj w eyeliner w kredce.

Konturówka do ust

Konturówki do ust mogą przetrwać nawet do 3 lat. Nie są one koniecznością, jednak jeśli ich używasz, to zainwestuj w ich normalny rodzaj, a nie ten wykręcany, który się łamie i nie widzisz, ile produktu jeszcze zostało.

Błyszczyk

Źródła podają, że data ważności dla tego produktu wynosi od 2 do 3 lat, jednak możemy się założyć, że bardzo niewiele błyszczyków ma szansę tyle przetrwać, ponieważ są one łatwe w użyciu, pasują do wszystkiego i są alternatywą dla szminki. Poza tym są one od niej mniej trwałe, dlatego częściej muszą być poprawiane.

Szminka

Opinie dotyczące jej daty ważności są różne. Niektórzy twierdzą, że wynosi ona od 2 do 3 lat. Jednak są też osoby, które uważają, że okres ten może być dłuższy niż 5 lat, jednak są to wyjątki. Z reguły, szminki mogą przetrwać od roku do 3 lat, jeśli są odpowiednio przechowywane, to znaczy na przykład nie są narażone na wysokie temperatury.

Lakier do paznokci

Nadają się one do użytku do roku czasu, tak więc używaj swoich ulubionych kolorów częściej, aby nie musieć ich wyrzucać. Jeśli wahasz się nad zakupem jakiegoś lakieru i nie do końca jesteś do niego przekonana, to lepiej tego nie rób, ponieważ najprawdopodobniej będziesz musiała wyrzucić prawie nietkniętą butelkę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama