Reklama

4 naturalne maseczki złuszczające martwy naskórek

Nasza skóra składa się z komórek, które obumierają i złuszczają się, aby ustąpić miejsca nowym komórkom. Jednak należy pamiętać, aby regularnie usuwać stare komórki czyli tak zwany martwy naskórek, ponieważ jest on widoczny na skórze. Tak więc, aby utrzymać skórę piękną i gładką należy stosować odpowiednio dobrany peeling. Najlepszym sposobem będzie stosowanie maseczek złuszczających domowej roboty, które w naturalny sposób usuną martwy naskórek. Poniżej znajduje się kilka przepisów i porad dotyczących domowych maseczek.

Maseczka oczyszczająca z płatków owsianych i mleka

Maseczka z płatków owsianych z dodatkiem mleka będzie idealna dla osób, które mają bardzo suchą skórę. Do miseczki wlewamy pół szklanki mleka, najlepiej 3,2 procent tłuszczu, następnie dodajemy cztery łyżki stołowe płatków owsianych i delikatnie mieszamy. Całość należy przechowywać w lodówce, ponieważ maseczka mogłaby się zepsuć. Teraz w każdej chwili jeśli chcemy użyć maseczki, wystarczy wyjąć ją z lodówki i nałożyć na oczyszczoną skórę.

Maseczka złuszczająca z mąki ryżowej i soczewicy

Do zrobienia domowej maseczki potrzebne nam będą dwie łyżki stołowe soczewicy, którą zanurzamy w wodzie i pozostawiamy na całą noc, a następnie mielimy ją na gładką pastę. Kolejnym krokiem jest dodanie jednej łyżki mąki ryżowej i dwie łyżeczki wody różanej. Całość należy dokładnie wymieszać i gotowe! Maseczkę można stosować na całe ciało, nakładamy ją na skórę i pozostawiamy do wyschnięcia. Kiedy będzie już wyschnięta, skrapiamy kilkoma kroplami wody i zmywamy okrężnymi ruchami. Soczewica i mąka ryżowa zapewni efekt złuszczający, a woda różana sprawi że z naszej skóry znikną przebarwienia.

Domowy peeling z awokado i jajkiem

Awokado ma doskonałe właściwości złuszczające, które idealnie nadają się do zrobienia domowej maseczki. Skórki z awokado należy utrzeć w miseczce na gładką pastę, dodać białko z jednego jajka i oba składniki dokładnie wymieszać. Peeling z awokado i jajka możemy stosować na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Nałożoną maseczkę pozostawiamy na skórze przez około 10 minut, a następnie miękką szczoteczką szorujemy skórę i przemywamy ciepłą wodą. Awokado delikatnie usunie martwy naskórek, a jajko da efekt oczyszczenia i nawilżenia. Maseczka nadaje się do częstego stosowania. Po wykonanym zabiegu, nakładamy na oczyszczoną skórę krem nawilżający.

Maseczka z cukru i oliwy z oliwek

Mieszanina cukru i oliwy z oliwek jest bardzo łatwym i przyjemnym sposobem na pozbycie się martwego naskórka. Do wykonania maseczki potrzebne nam będą dwie łyżki stołowe cukru i jedna łyżka oliwy z oliwek. Oba składniki należy wymieszać, aby nadać im gładką konsystencję. Maseczkę nakładamy na skórę i wcieramy okrężnymi ruchami. Po wykonanym zabiegu przemywamy skórę ciepłą wodą i osuszamy ręcznikiem. Peeling z cukru i oliwy z oliwek jest odpowiedni dla skóry suchej i mieszanej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama