Reklama

4 domowe maseczki na zmarszczki na twarzy i wokół oczu

Zmarszczki na twej twarzy i wokół oczu stały się bardziej widoczne? Szukasz domowych i naturalnych sposobów, aby im zaradzić? Dobrze trafiłaś. Przygotowaliśmy dla ciebie cztery proste przepisy na maseczki do twarzy wygładzające zmarszczki. Oto one:

Maseczka na głębokie zmarszczki

W kąpieli wodnej rozpuść 20g wosku pszczelego i 10ml miodu. Po rozpuszczeniu wosku i miodu zdejmij miksturę z ognia i odstaw do przestudzenia. Następnie dodaj 10 ml soku z cebuli oraz 10ml mleczka pszczelego. Nałóż maseczkę na czystą skórę. Zostaw ją na 20 minut, a następnie zmyj ją delikatnie z twarzy ciepłą wodą. Twoja skóra będzie gładka i nawilżona, a zmarszczki wygładzone.

Miodowy peeling

Wymieszaj łyżeczkę miodu z jedna łyżeczką maki ryżowej. Następnie dodaj po jednej łyżeczce soku z pietruszki i soku pomarańczowego. Powstałą pastą wykonaj delikatny peeling przez 1-2 minuty i pozostaw maseczkę na 10-15 minut. Maseczkę spłucz z pomocą wody mineralnej.

Maseczka na zmarszczki wokół oczu

Rozgnieć połówkę brzoskwini na papkę. Dodaj trzy łyżki miodu. Zamieszaj do uzyskania jednolitej pasty. Nałóż maseczkę na twarz i pozostaw na 15 minut. Następnie spłucz maseczkę z twarzy ciepłą wodą. Maseczka ta pomoże zredukować istniejące zmarszczki i zapobiegnie powstawaniu nowym.

Maseczka do suchej skóry

Połącz ze sobą żółtko jajka z łyżeczką miodu oraz oliwy. Zamieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji. Maseczkę nałóż na czystą skórę i zostaw na 15-20 minut, po czym zmyj ją z twarzy ciepłą wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama