Reklama

3 maseczki z winogron przeciw starzeniu się skóry

Winogrona, zwłaszcza ich czerwona odmiana przynosi wiele korzyści kosmetycznych jak i zdrowotnych. Są bogate w witaminy, minerały i przeciwutleniacze takie jak flawanoidy, taniny i resveratrol. Skutecznie walczą z wolnymi rodnikami, pomagając utrzymać młodzieńczą skórę. Winogrona zawierają tez aminokwasy, które odnawiają skórę. Poprawiają jej elastyczność, zapobiegają również zmarszczkom. Przy tak wielu korzyściach, zdecydowanie powinnaś wypróbować te maseczki już dziś!

Reklama

Maseczka z winogron i kiwi

Kiwi jest bogate w antyoksydanty jak i witaminę C, E i K. Kiedy połączysz winogrona i kiwi, utworzą niezwykłą maseczkę, dzięki której twoja skóra będzie zdrowa i promienna.

Do przygotowania maseczki potrzebujesz kilka winogron i równą część kiwi. Zgnieć je razem na gładką pastę. Jeśli chcesz dodaj odrobinę jogurtu i zamieszaj. Nałóż maseczkę na czystą twarz i pozostaw na 20 minut. Następnie spłucz ciepłą wodą. Teraz poczujesz się świeżo i promiennie.

Maseczka z winogron i jabłka

Oba owoce są bogate w antyoksydanty, zwalczające wolne rodniki, które opóźniają proces starzenia się skóry.

Wszystko czego potrzebujesz to parę winogron i kilka cząstek jabłka. Zgnieć je na gładką masę. Wymieszaj dokładnie ze sobą. Rozetrzyj maseczkę na skórze, pozostawiając ją na 30 minut. Spłucz dokładnie. Skóra będzie rozjaśniona i czysta, gdy maseczkę będziesz stosować regularnie.

Maseczka z winogron i truskawki

Truskawki zawierają kwas salicylowy, a winogrona kwasy alfa-hydroksylowe. Te dwa składniki są idealne dla skóry szarej i zmęczonej.

Truskawkę pokrój na mniejsze kawałki, dodaj winogrona i zgnieć na jednolitą papkę. Dodaj odrobinę miodu, jeśli chcesz. Maseczkę nałóż na wcześniej oczyszczoną twarz. Pozostaw ją na 20 minut, a następnie spłucz ją z twarzy ciepłą wodą. Skóra będzie rozjaśniona i promienna przez cały dzień.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama