Reklama

3 efektywne maseczki na otwarte pory

Spójrz w lustro. Czy widzisz otwarte pory na skórze? Przyglądnij się dokładnie, czy wyglądają ładnie? Pory to mikroskopijne otwory w skórze, umożliwiające potu wydostanie się na powierzchnię skóry. Gdy stają się powiększone mają negatywny wpływ na wygląd skóry. Otwarte pory nie tylko powodują, że skóra jest szorstka i nierówna, ale sprawiają problemy z nakładaniem makijażu na twarz. Przyczyną otwartych porów mogą być czynniki genetyczne. Innymi czynnikiem jest stres, zmiany hormonalne oraz niewłaściwa pielęgnacja skóry. Na szczęście istnieją domowe maseczki dzięki, którym pozbędziesz się problemu otwartych porów.

Reklama

Maseczka z zieloną herbatą

Tanina zawarta w zielonej herbacie usunie toksyny i inne szkodliwe substancje z twojej skóry, pomagając zwęzić pory. Możesz przygotować maseczkę z jednej łyżki zielonej herbaty w proszku z trzema łyżkami wody. Maseczkę nałóż na twarz, pozostawiając ja na 5 minut. Zmyj maseczkę z twarzy ciepłą wodą i osusz miękkim ręcznikiem.

Inną wersją maseczki jest połączenie ze sobą białka jajka, dwóch łyżeczek mąki dodania jej do poprzedniej wersji maseczki. Nałóż na skórę. Zmyj ciepłą wodą.

Maseczka z twarożkiem i mąką z ciecierzycy (besan)

Przygotuj pastę z dwóch łyżek twarożku i jednej łyżki mąki z ciecierzycy. Powstałą maseczkę nałóż na skórę i trzymaj 20 minut. Następnie zmyj zimną wodą. Pomoże ona odblokować zatkane pory i stonować skórę. Maseczkę nakładaj dwa razy w tygodniu, a skóra będzie miękka i gładka.

Maseczka z sokiem pomidorowym i spiruliną

Sok pomidorowy jest napakowany witaminą A i C, które posiadają naturalną moc przeciw-utleniającą i ściągającą. Witamina C działa cuda, jeśli chodzi o redukcję zatkanych porów. Jeśli masz cerę trądzikową wymieszaj 1 ½ łyżki soku pomidorowego z ½ łyżeczki spiruliny. Maseczkę nałóż na twarzy przy pomocy wacika kosmetycznego. Po 20 minutach spłucz ją z twarzy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama