Reklama

12 ciekawych zastosowań dla lakieru do włosów

Lakier do włosów nie musi służyć tylko do utrzymania naszych włosów na swoim miejscu! Posiada on wiele niesamowitych właściwości, które mogą okazać się niezwykle pomocne w codziennym życiu. Sprawdźcie sami.

Reklama

Powstrzymuje muchy

Chyba nic bardziej nie zaburza domowego spokoju, niż uporczywe bzyczenie muchy. Jeśli chcesz skutecznie się ich pozbyć lakier do włosów może okazać się bardzo pomocny. Wystarczy rozpylić go w kierunku owada. Lakier ograniczy jego ruchy, dzięki czemu będziemy mogli łatwiej wyrzucić go na zewnątrz lub po prostu rozpłaszczyć gazetą.

Usuwa plamy po makijażu

Chcesz pozbyć się np. śladów szminki z koszuli? Przed włożeniem jej do pralki spryskaj plamę odrobiną lakieru do włosów i poczekaj aż wyschnie. Zawarty w nim alkohol pomaga rozpuścić szminkę i pozwala na całościowe usunięcie plamy podczas prania.

Pomaga utrzymać wygląd błyszczących butów

Bezpośrednio po wypastowaniu i wypolerowaniu butów spryskaj je odrobiną lakieru do włosów. Trzymaj puszkę oddaloną o jakieś 40 cm, aby równomierne rozprowadzić substancję. Nasze buty będą błyszczeć przez cały dzień.

Pomaga przygotować nasz własny papier pakunkowy

Wystarczy wykorzystać zwykły papier, owinąć nim prezent i pokryć wszystko lakierem do włosów. Po wyschnięciu substancja sprawi, że nasz podarunek będzie mienił się niezwykłym blaskiem. Jest to naprawdę przydatna sztuczka na nagłą sytuację, gdy akurat zabraknie nam papieru do pakowania. Wykorzystaj ją również, gdy czujesz przypływ weny twórczej. Możesz przecież stworzyć własny papier do pakowania, wykorzystując skrawki starych czasopism i gazet. Pomoże ci to oszczędzić kilka złotych.

Zachowuje wygląd świeżych kwiatów

Teraz możesz cieszyć się pięknym wyglądem kwiatów ciętych na dłużej. Wyjmij je z wazonu, spryskaj każdy kwiat lakierem do włosów, a następnie potrzymaj je do góry nogami aż do wyschnięcia. Efekt gwarantowany.

Utwardza zamek w kurtce

Jeśli w naszej kurtce poluzował się zamek lakier do włosów może okazać się bardzo pomocny. Jego składniki skutecznie utwardzą ząbki zamka, przedłużając jego funkcjonalność .

Pomaga zapanować nad niesfornymi brwiami

Czy twoje brwi potrzebują dużo układania i przycinania, by wyglądać estetycznie? W takiej sytuacji warto wykorzystać odrobinę lakieru do włosów i delikatnie je przeczesać. Lakier skutecznie zatrzyma niesforne brwi na miejscu. W dodatku będą one wyglądać zdecydowanie bardziej naturalnie, niż po zastosowaniu żelu do brwi.

Zapobiega powstawaniu oczek w rajstopach

Jeśli chcesz zachować swoje rajstopy w dobrym stanie jak najdłużej natychmiast spryskaj je lakierem do włosów. Zrób to zwłaszcza przed wrzuceniem ich do pralki. Lakier wzmacnia materiał, znacząco zmniejszając szansę powstania tzw. oczek.

Pomaga usunąć sierść zwierząt z ubrań

Nie zawsze mamy pod ręką specjalną rolkę do czyszczenia ubrań. W razie potrzeby możemy jednak spryskać je lakierem do włosów. Możemy również spryskać nim papierowy ręcznik i wykorzystać go do usunięcia sierści naszych pupilów.

Pomaga profesjonalnie nawlec nici na igłę

Każdy, kto choć raz próbował coś uszyć, wie, jak bardzo frustrujące bywają próby nawleczenia nici na igłę. Zadanie komplikuje się dodatkowo, gdy oczko igły jest niewielkie a nić rozstrzępiona. Wystarczy jednak spryskać nić lakierem do włosów i mocno ścisnąć w palcach. Teraz powinna pozwolić się nawlec na igłę w zaledwie kilka sekund.

Utrwala dzieła naszych dzieci i zapobiega ich rozmazywaniu

Gdy twoje dziecko stworzy piękne, małe arcydzieło za pomocą pasteli, ołówka lub kredek będziesz chciał zachować je jak najdłużej. Wykorzystaj wtedy odrobinę lakieru do włosów. Uchroni on malunek przed rozmazywaniem się i pomoże zachować go na długie lata.

Powstrzymuje ślizganie się nóg w butach

Jeśli nosisz pończochy lub rajstopy warto spryskać wnętrze butów odrobiną lakieru do włosów. Dzięki tej sztuczce nasze nogi już nie będą się w nich ślizgać. Możesz wykorzystać ją również, jeżeli twoje buty są odrobinę za duże.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama