Reklama

10 naturalnych produktów, które powinny znaleźć się w każdym domu

Ze wszystkich naturalnych produktów, istnieje 10, które uważane są za najzdrowsze i najbardziej przydatne. Odkryj 10 cudownych naturalnych składników, które powinny znaleźć się w każdym domu. Dla każdego z nich dodaliśmy krótki opis.

Ocet jabłkowy

Ocet jest jednym z najstarszych i najbardziej użytecznych składników na świecie. Niefiltrowany, organiczny ocet jabłkowy zawiera bardzo dużo surowych enzymów i dobrych dla nas bakterii, które pozytywnie wpływają na trawienie, poziom glukozy we krwi, hormony oraz na inne funkcje organizmu.

Oczar

Oczar – ma działanie ściągające i pochodzi z Ameryki Północnej. Uznawany był on jako środek leczniczy przez rdzennych amerykanów. Na świecie znany jest on jako tonik i środek oczyszczający, jednak posiada on o wiele więcej właściwości, które pozwalają oczyścić skórę oraz zmniejszyć pory. Używaj oczaru do zmniejszania siniaków, tamowania krwawienia czy neutralizowania odczynu powstałego po ugryzieniu owadów.

Olej kokosowy

Olej kokosowy posiada nieskończenie wiele zdrowotnych właściwości- wpływa on między innymi na skórę, włosy, pomaga zrzucić wagę, utrzymać równowagę hormonalną oraz bystrość umysłu.

Sól angielska

Sól angielska, znana również jako siarczan magnezu, została po raz pierwszy odkryta w wodach źródlanych w Surrey w Anglii. Jest ona przydatnym składnikiem w każdym domu, ponieważ może być użyta do wszystkiego, począwszy od mycia włosów, niwelowania napięcia mięśni przez mycie naczyń i na usuwaniu ślimaków z ogródka kończąc.

Proszek do pieczenia

Może być on spożywany w postaci mieszanki z wodą, nakładany miejscowo lub zastosowany jako płukanka do ust. Wspomaga on trawienie, redukuje kwasowość organizmu, zabija pasożyty, zapobiega artretyzmowi i wiele, wiele więcej.

Różowa sól himalajska

Sól ta jest najczystszą solą morską i jest jednym z najlepszych źródeł naturalnych minerałów na ziemi. Między innymi obniża ona ciśnienie i oczyszcza zatoki.

Olejek lawendowy

Olejek lawendowy jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych ziołowych olejków na świecie. Jego właściwości to między innymi uśmierzanie bólu, oczyszczający środek antybakteryjny czy naturalny dezodorant. Może być on użyty jako składnik w domowych kosmetykach takich jak spray chłodzący, spray do włosów czy balsam ułatwiający zasypianie.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzew herbacianego pozyskiwany jest z liści drzewa herbacianego Melalenca alternifolia. Olejek ten jest bardzo toksyczny, jeśli zostanie spożyty, jednak jako środek nakładany punktowo może wyleczyć lub zapobiec wielu dolegliwościom takim jak trądzik, grzybica paznokci czy ugryzienia owadów.

Aloes

Aloes znany jest od bardzo dawna i używany był do leczenia zarówno wewnętrznych jak o zewnętrznych dolegliwości. Posiada on właściwości łagodzące ból i stany zapalne spowodowane poparzeniami, szczególnie tymi słonecznymi. Aloes może być używany na skórę, włosy, a także jako środek wspomagający trawienie.

Mydło kastylijskie

Tradycyjnie wytwarzane było z oliwy z oliwek, jednak teraz nazwa „Kastylijskie” używana jest do określania każdego mydła, które zrobione jest z olejów roślinnych zamiast zwierzęcych. Mydło Kastylijskie jest delikatne dla skóry i biodegradowalne. Jest to prawdziwe mydło, a nie detergent chemiczny.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama