Windows 10 - co w nim nowego?

Wraz z wypuszczeniem Windows 10, Microsoft chce naprawić problemy z kompatybilnością. Nowy Windows będzie wyglądać i zachowywać się tak samo na wszystkich Twoich urządzeniach, smartfonie, tablecie, laptopie czy komputerze. Swoje pliki możesz umieścić w jednym miejscu online by mieć do nich dostęp z każdego urządzenia. Ostatecznym argumentem za zmianą systemu, jest fakt, że Windows 10 umożliwia nam ujednolicenie korzystania z naszych urządzeń, dając nam takie samo Menu zarówno w telefonach, tabletach i komputerach, ułatwiając przy tym dostęp do plików.

Windows 10 działa na telefonach, tabletach i komputerach stacjonarnych.

Mając ujednolicony design, system zwyczajnie dostosowuje się do rozmiaru ekranu. Na komputerach, przycisk Menu Start znajdziemy w lewym dolnym rogu. Na małych smartfonach i tabletach menu zapełnia nam ekran ikonami, umożliwiając wygodne korzystanie dotykowe.

Jeśli masz tablet z opcją PC, nowa funkcja Continuum umożliwia przełączanie się między trybami obsługi. Wystarczy podpiąć klawiaturę i mysz do tabletu, by system zapytał czy chcesz zmienić tryb z dotykowego na tryb PC. Po odpięciu urządzeń, automatycznie wrócimy do trybu dotykowego.

Dostęp do plików i programów z Androida i komputerów Apple.

Co ciekawe, Twoje urządzenia korzystające z innych systemów, również mogą skorzystać z usług Windows 10. Oczywiście nie chodzi tu o instalowanie na nich systemu, lecz o korzystanie z pakietu office od Microsoftu, a także OneDrive, czyli systemu chmury dla kompatybilnych urządzeń.

W skrócie, Microsoft chce, byś miał dostęp do swoich plików i pakietu office z każdego urządzenia. Korzystanie z Windows 10 na wszystkich urządzeniach umożliwia nam jednak synchronizację Menu, plików i ustawień na każdym gadżecie.

Powrót Menu Start

Nowy Windows ma także dobre wieści dla użytkowników Windowsa 8.0 i 8.1 – Menu Start wraca w lewy dolny róg, gdzie znajdowało się przez ponad 20 lat. Po otwarciu, pojawi nam się Menu z którego możemy wybrać potrzebną aplikację lub program jednym kliknięciem. Znajdziemy w nim wszelakie aplikacje, również te z wersji 8 i 8.1, jak i opcję usunięcia ikon jeśli tylko będziemy chcieli.

Darmowy update dla użytkowników Windows 7, 8 i 8.1

Jeśli używasz na swoim komputerze w/w wersji systemu, Microsoft oferuje darmowy upgrade do Windows 10 poprzez Internet, a podczas instalacji, zapisuje Twoje pliki, ustawienia i programy. Jest to rozwiązanie lepsze od kupowania nowego komputera i późniejszego przenoszenia plików i programów między urządzeniami.

Windows 10, może nie być panaceum na wszystkie problemy związane z komputerami, lecz jeśli Microsoft spełni swoje obietnice, na pewno jest to krok w dobrym kierunku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama