Jak odzyskać dane z uszkodzonego dysku?

Twój dysk został uszkodzony w najmniej odpowiednim momencie? Jeżeli stworzyłeś kopie wszystkich danych znajdujących się na nim, to możesz spokojnie zająć się wymianą sprzętu. Jeżeli nie zdążyłeś ich skopiować, to zaczyna się problem. Oczywiście możesz zadzwonić do odpowiedniej firmy zajmującej się odzyskiwaniem utraconych danych, ale możesz również spróbować zrobić to samodzielnie. Jeżeli ci się uda, to zaoszczędzisz sporą kwotę, gdyż usługi odzyskiwania danych nie są wcale tanie. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić?

Dysk umieść w szczelnie zamykanej torebce strunowej. Następnie pakunek umieść w kolejnej torebce. Jest to konieczne, aby zabezpieczyć go przed wilgocią. Tak przygotowany pakunek włóż do zamrażalnika na 12 godzin.

Po tym czasie podepnij dysk do komputera i spróbuj skopiować dane. Nie wszystkie mogą być dostępne. Jeżeli nie odzyskasz wszystkich danych, cały proces powtórz tyle razy, ile będzie konieczne.

Na jakiej zasadzie działa odzyskiwanie danych? Dysk twojego komputera zbudowany jest z wirujących dysków, do których przylega “głowica” podobna do igły w gramofonie. Kiedy uszkodzony dysk jest zamrażany, odległość pomiędzy dyskami i “igłą” zmniejsza się, przez co dane ponownie są dostępne. Kiedy dysk zaczyna się nagrzewać odległość znów się zwiększa i dane ponownie zostają utracone. Dlatego proces może wymagać powtórzenia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama