Reklama

Jak zrobić nutkę na klawiaturze?

Każdy, kto regularnie pracuje z użyciem komputera, doskonale wie, że wiedza na temat robienia znaków na klawiaturze znacznie ułatwia komunikację i po prostu pozwala zaoszczędzić czas, który trzeba byłoby poświęcić na szukanie symboli. Oczywiście zdarzają się sytuacje, że trzeba skorzystać z dedykowanych tabel, ale większość symboli można błyskawicznie stworzyć, korzystając z odpowiednich kombinacji klawiszy. Tak jest w przypadku nutki. Poniżej można znaleźć potrzebne wskazówki.

Reklama

Uruchom klawiaturę numeryczną

Do błyskawicznego wykonania nutki potrzebna jest klawiatura numeryczna. Dlatego, aby ją aktywować, trzeba skorzystać z odpowiedniej kombinacji klawiszy, czyli wcisnąć klawisz funkcyjny "fn" oraz "Num Lock".

Jak wykonać pojedynczą nutkę?

Jeśli chcesz zrobić pojedynczą nutkę, to po uruchomieniu klawiatury numerycznej, musisz wcisnąć lewy klawisz Alt, przytrzymać go i jednocześnie wybrać na klawiaturze numerycznej cyfrę jeden, a następnie cyfrę trzy. Na koniec trzeba puścić klawisz Alt. Po wykonaniu operacji na ekranie "wyskoczy" symbol pojedynczej nutki ♪.

Jak zrobić połączone nutki?

Przy pomocy klawiatury numerycznej można też zrobić nutki połączone. Wystarczy wyszukać lewy klawisz Alt, przycisnąć go i jednocześnie wybrać na klawiaturze numerycznej cyfrę jeden, a następnie cyfrę cztery. Ostatni krok to wyzwolenie klawisza Alt. Zadanie zrealizowane - na ekranie można zobaczyć symbol dwóch połączonych nutek ♫.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama