Reklama

Sprawdzone sposoby na muszki owocówki

Wszędobylskie muszki owocówki, których aktywność wzrasta w sezonie wiosennym i letnim, kiedy chętniej sięgamy po apetyczne owoce i warzywa, często spędzają sen z powiek paniom domu. Nie dość, że rozmnażają się w ekspresowym tempie, to w dodatku są oporne na działanie wielu - nawet inwazyjnych - preparatów, nie wspominając już o efekcie nieładu, jaki wprowadzają. Jak skutecznie i w miarę bezpiecznie pozbyć się nieproszonych gości w kuchni? Sięgnij po liść laurowy albo ocet. Poniżej prezentujemy te i inne, sprawdzone sposoby, dzięki którym muszki owocówki nie będą nam już uprzykrzały życia.

Reklama

Jak uniknąć inwazji muszek owocówek?

Kluczowa zasada dotycząca zabezpieczenia się przed inwazją muszek owocówek jest banalna w swoim przekazie: Zawsze - ale przede wszystkim w lecie, kiedy nasza dieta jest w nie bardzo bogata - kupujmy świeże owoce i warzywa w odpowiednich ilościach i zadbajmy o to, aby nie zalegały na kuchennych szafkach. Im bardziej będą nieświeże, tym większe ryzyko wizyty nieproszonych gości.

Starajmy się też nie ułatwiać im zadania i z wyjątkową starannością podchodźmy do zasady zachowania porządku w kuchni. Regularnie pozbywajmy się resztek jedzenia, przykrywajmy pojemniki z warzywami czy owocami i foliujmy wszelkie produkty, w składzie których występują. Dotyczy to zwłaszcza ciast z owocami.

Odetnij muszki owocówki od pożywienia

Muszki owocówki gromadzą się także nad koszami na śmieci i brudnymi naczyniami, dlatego starannie usuwajmy wszelkie nieczystości z kuchni. Jeżeli odetniemy im bezpośredni dostęp do pożywienia, prędzej czy później opuszczą naszą kuchnię czy każde inne pomieszczenie.

Jak pozbyć się muszek owocówek?

Rynek, oczywiście, wychodzi naprzeciw naszym domowym problemom związanym z muszkami owocówkami i oferuje wiele preparatów przeznaczonych do ich zwalczania. Większość z nich jest jednak inwazyjna, a co za tym idzie nie do końca bezpieczna - zwłaszcza, że mówimy o zabezpieczeniu kuchni, gdzie przyrządzamy posiłki i przechowujemy żywność. Warto zatem sięgnąć po w pełni bezpieczne, a przy tym skuteczne domowe metody.

Jak wypędzić muszki owocowe liściem laurowym?

Co ciekawe, muszki owocówki nie znoszą aromatu liścia laurowego, którego my tak chętnie używamy do wzmacniania smaku zup i sosów. Jeśli chcemy pozbyć się niechcianych gości, porozkładajmy w niewidocznych miejscach liście laurowe.

Ich zapach powinien zniechęcić muszki owocówki do wizyt i rozmnażania się w naszym domu.

Do walki z muszkami owocówki wykorzystaj ocet

Podobnie jak aromatu liścia laurowego muszki owocówki nie lubią też zapachu octu. Sięgajmy często po domowe środki do czyszczenia na bazie tego naturalnego preparatu, albo po prostu wycierajmy nasączoną w nim szmatką blaty i szafki kuchenne. Ta prosta metoda sprawi, że nie tylko usuniemy zanieczyszczenia, ale i pozbędziemy się nieproszonych gości.

Zastaw pułapkę na muszki owocówki

Do walki z muszkami owocówkami, trzeba podejść sposobem i skusić je tym, co uwielbiają najbardziej. Zatem umieść w misce skórki dowolnych owoców i przykryj ją folią spożywczą. Pamiętaj, aby dokładnie ją naciągnąć i zrobić w niej dziurki. Ta prosta metoda sprawi, że muszki owocówki znajdą się w pułapce i już nie wydostaną na zewnątrz.

Jak przechytrzyć muszki owocówki?

W pozbyciu się muszek owocówek może nam również pomóc plastikowa butelka wypełniona sokiem. Jak ją wykorzystać? Przetnij butelkę w połowie, wlej do niej słodki sok owocowy, a następnie włóż do środka odwróconą, górną część butelki - tak, aby górna część butelki - bez nakrętki - była zanurzona w soku. Połówki butelki posklejaj taśmą. Ten sprytny fortel sprawi, że muszki znajdą się w potrzasku, z którego trudno będzie im się wydostać.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama