Reklama

Olejek cynamonowy: Pomoże pozbyć się tłuszczu z brzucha i odstraszy komary

Cynamon w roli przyprawy jest wykorzystywany przez nas często i chętnie. Niewiele jednak osób wie, że sporządzany na jego bazie olejek również posiada nietuzinkowe właściwości zdrowotne i nie tylko. Pomoże nam między innymi pozbyć się tłuszczu z brzucha, poprawi koncentrację i pamięć oraz skutecznie odstraszy insekty, w tym zwłaszcza komary. Przyjrzyjmy się olejkowi cynamonowemu nieco bliżej.

Reklama

Olej cynamonowy a tłuszcz na brzuchu

Największą popularność przyniosły olejkowi cynamonowemu jego zdolności odchudzające. Przeprowadzone badania potwierdziły, że pomaga on pozbyć się tłuszczu z brzucha oraz z innych rejonów ciała. Ponadto pozwala też wyeliminować z organizmu szkodliwe toksyny oraz bakterie i związki chemiczne, które mogą mięć bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Olej cynamonowy a obniżanie poziomu cukru we krwi

Po olej cynamonowy powinny wyjątkowo chętnie sięgać także osoby chore na cukrzycę oraz obarczone ryzykiem wystąpienia tej choroby. Dlaczego? Olejek cynamonowy w zupełnie naturalny sposób pomaga obniżyć poziom cukru we krwi i zrównoważyć gospodarkę cukrową organizmu.

Olejek cynamonowy a problemy trawienne

Cynamon od dawna uznawany jest za doskonały naturalny środek wspomagający metabolizm i pozwalający pozbyć się problemów trawiennych. Dodatkowo olejek cynamonowy wspiera eliminowanie kwasowości i może być pomocny przy leczeniu biegunki, a także porannych nudności.

Olejek cynamonowy a odstraszanie komarów

Nie masz pomysłu, jak sprawić, aby komary omijały twój dom szerokim łukiem? Badania przeprowadzone przez naukowców wykazały, że może w tym przypadku pomóc olejek cynamonowy, który jest bogatym źródłem aldehydu cynamonowego - aktywnego czynnika zwalczającego insekty.

Olejek cynamonowy a bóle głowy

Olejek cynamonowy posiada naturalne właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu skutecznie wspomaga niwelowanie bólu. Bywa także bardzo pomocny w eliminowaniu dolegliwości towarzyszących schorzeniom stawów. Z kolei zmniejszając ciśnienie i eliminując efekt tak zwanego złego samopoczucia pozwala stymulować proces niwelowania zwykłego bólu głowy, jak i uporczywych migren.

Jak wykorzystać olejek cynamonowy

Aby zabezpieczyć się przed bakteriami przenoszonymi przez powietrze, najlepiej rozpylić olejek cynamonowy na ubraniach lub w samochodzie. Naturalny preparat można też wsmarowywać w miejsce objęte zakażeniem.

Jeśli zmieszamy kroplę olejku cynamonowego z trzema kroplami olejku z awokado skutecznie wyeliminujemy niepożądane dolegliwości towarzyszące ukąszeniom lub użądleniom.

Z kolei osoby zmagające się z astmą powinny często wmasowywać olejek cynamonowy w szyję lub w klatkę piersiową. Ten prosty zabieg z pewnością przyniesie im ulgę.

Warto też pamiętać, że regularne rozpraszanie i wdychanie olejku cynamonowego zwiększa odporność układu immunologicznego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama