Reklama

Jak zrobić domową pułapkę na owady?

Owady często towarzyszą nam podczas aktywności na świeżym powietrzu. Niestety, najczęściej ich obecność potrafi bardzo mocno przeszkadzać podczas wypoczynku na tarasie bądź w ogrodzie. Często stosujemy preparaty albo środki, które odstraszają komary, muchy i osy; ale nie zawsze są one skuteczne. Czasem warto zastosować pułapkę, dzięki której je zwabisz i z której nie będą miały już możliwości ucieczki. Są proste w wykonaniu i nie wymagają wielkiego nakładu pracy. Podpowiadamy, jak szybko pozbyć się tego problemu.

Reklama

Pułapka na pszczoły i osy

Pszczoły i osy nie są dla zdrowego człowieka szkodliwe, ale osoby uczulone na jad muszą mieć się na baczności. Zrób pułapkę, którą umieścisz z dala od miejsca swojego wypoczynku. W tym celu przygotuj pustą plastikową butelkę o pojemności minimum 1,5 litra, ostry nożyk, mocny sznurek, taśmę klejąca oraz piwo. Przetnij butelkę, do części z dnem wlej piwo, a drugi jej koniec umieść szyjką skierowaną do wnętrza. Zaklej całość taśmą klejącą tak, aby pułapka była szczelna. U nasady konstrukcji zrób otwory na przeciwległych końcach i przewlecz sznurek, aby powstała pętla. Zawieś konstrukcję w takim miejscu, by odwrócić uwagę owadów. Zwabione do butelki nie będą mogły z niej wylecieć, przez co nie będą przeszkadzały w odpoczynku na świeżym powietrzu.

Pułapka na komary

Komary potrafią być naprawdę uciążliwe. Ich obecność nie sprzyja aktywności na świeżym powietrzu, a ponadto wlatują często wieczorem do domu. Można szybko stworzyć pułapkę na te nieznośne owady. Przygotuj pustą dużą butelkę plastikową, szklankę ciepłej wody, ćwierć szklanki cukru, kilka gramów drożdży, nożyk, taśmę klejąca oraz folię aluminiową. Butelkę przetnij na pół, w części z dnem wymieszaj ze sobą drożdże, wodę i cukier. Pozostałą część butelki włóż do środka konstrukcji otworem do dołu, a następnie zaklej łączenie taśmą klejącą. Całość owiń folią aluminiową. Pułapkę połóż w odpowiednim miejscu; może to być zewnętrzny parapet albo miejsce z dala od twojego wypoczynku na świeżym powietrzu. Fermentujące drożdże wydzielają dwutlenek węgla, który przyciąga owady.

Pułapka na muszki i meszki

Kiedy pogoda sprzyja, do domu wlatują różne drobne muszki i meszki. Najczęściej można je spotkać w kuchni, gdzie na półkach leżą świeże owoce i warzywa. Czasem ich kolonia jest tak liczna, że nie można pozbyć się ich łapką. Można za to wykonać bardzo prostą pułapkę. W tym celu wystarczy zwykła szklanka, ocet jabłkowy oraz folia spożywcza. Do naczynia wlewamy ocet, a na górze naciągamy folię, na której robimy kilkanaście dziurek wykałaczką albo widelcem. Zwabione zapachem wlecą do środka, jednak nie będą mogły z tej pułapki wylecieć. Należy tylko pamiętać, by co drugi dzień wymieniać ocet na nowy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama