Reklama

Jak radzić sobie z ukąszeniami komarów

Ugryzienia komarów mogą powodować podrażnienie, obrzęk oraz bolesne zaczerwienienie. Spędzając czas na świeżym powietrzu komary są zmorą i mogą w skuteczny sposób uprzykrzyć nam życie. W sklepie znajdziemy duży wybór produktów łagodzących objawy ukąszeń, jednak istnieją również naturalne sposoby i to je warto wypróbować.

Woda i mleko

Białko zawarte w mleku pomaga ukoić skórę po ukąszeniu. Należy zamoczyć ręcznik w mleku, a następnie w wodzie i położyć na ukąszone miejsce. Później powinno się umyć skórę wodą z mydłem, aby oczyścić ukąszone miejsce.

Lód

Kiedy tylko zostaniemy ukąszeni przez komara, od razu powinniśmy przyłożyć lód do skóry. Schłodzenie ukąszonego miejsca zapobiegnie swędzeniu i obrzękowi.

Bazylia

Bazylia pomaga zapobiegać uporczywemu swędzeniu, należy zastosować ją bezpośrednio po ukąszeniu, aby załagodzić swędzenie. Możemy również wykorzystać płatki owsiane, sodę oczyszczoną lub sól Epsom jako dodatek do gorącej kąpieli.

Ocet

Zastosowanie octu bezpośrednio na ukąszenie, przynosi natychmiastową ulgę. Zaraz po nałożeniu octu na ukąszone miejsce, przez kilka sekund poczujemy pieczenie, a następnie natychmiastową ulgę.

Torebki herbaty

Torebki herbaty w skuteczny sposób mogą załagodzić obrzęk i zmniejszyć opuchliznę. Herbata działa również jako środek ściągający i pomaga usunąć jad komara.

Mięta

Jest to świetny środek, który koi skórę po ukąszeniu komara. Uczucie chłodzenia zapobiega swędzeniu i pieczeniu.

Skórka od banana

Wnętrze skórki z banana przyłożone bezpośrednio na ukąszone miejsce przynosi ulgę i jest niezawodną metodą.

Domowy przepis na środek odstraszający komary

Składniki potrzebne do wykonania to: olejek lawendowy, ekstrakt z wanilii, sok z cytryny oraz pojemnik ze spryskiwaczem. Do pojemnika należy wlać pół szklanki soku z cytryny, dodać piętnaście kropli olejku lawendowego i trzy-cztery łyżki ekstraktu z wanilii. Następnie dodajemy trze szklanki wody i mieszamy. Naturalny płyn na komary gotowy! Teraz wystarczy tylko spryskać ciało i przez kilka godzin mamy spokój z komarami.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama