Reklama

Jak pozbyć się pająków?

Wszędobylskie pająki potrafią nieźle uprzykrzyć nam życie i wbrew pozorom wcale nie jest prawdą, że upodobały sobie wyłącznie wiejskie zabudowania. Możemy je śmiało spotkać w mieszkaniach czy w miejskich lokalach. Jak skutecznie się ich pozbyć? Samo porządkowanie przestrzenie wokół na niewiele się zda, bo pająki snują swoje pajęczyny także w pomieszczeniach wyjątkowo schludnych. Jakie zatem kroki przedsięwziąć, aby nasze działania przyniosły zamierzone rezultaty? Sięgnijmy po miętę, cytrynę albo dwuskładnikowy spray. Na efekty z pewnością nie trzeba będzie długo czekać.

Reklama

Pająki - szkodliwe czy jednak pożyteczne?

Nieco przekornie zacznijmy od tego, że z obecności pająków w domu mogą wynikać pewne profity. Jak to możliwe? Okazuje się, że pająki mogą być skuteczną bronią w walce z owadami i insektami, które jeszcze bardziej niż one uprzykrzają nam życie. Mowa o komarach, muchach, molach, pchłach, mrówkach i mszycach. Co więcej, pająki - żywiąc się szkodnikami - zabezpieczają nas przed rozprzestrzenianiem się niebezpiecznych patogenów. Innymi słowy pająki nie są tak złe, jak na ogół myślimy. Jeśli jednak uprzykrzą nam życie, możemy pozbyć się ich z domu czy mieszkania sięgając po sprawdzone, babcine sposoby.

Jak odstraszyć pająki dzięki eukaliptusowi?

Przyjazny ludziom zapach eukaliptusa jest znienawidzony przez pająki. Dlatego, jeśli chcesz je skutecznie odstraszyć, hoduj eukaliptusa w doniczce albo użyj olejku eukaliptusowego. Z pewnością pomogą ci się pozbyć niechcianych lokatorów.

Odstrasz pająki dzięki świecom cynamonowym

Świeca cynamonowa umożliwi nam rozprawienie się z pająkami na dobre. Wystarczy, że ją zapalisz, a uwalniający się aromat z pewnością odstraszy niechcianych lokatorów.

Jak odstraszyć pająki miętą i cytryną?

Pająki przede wszystkim nienawidzą aromatu mięty, dlatego jeśli chcesz pozbyć się ich z domu, sięgnij po olejek z mięty pieprzowej rozcieńczony z wodą. Tak przygotowanym roztworem spryskaj miejsca, w których najczęściej szukają schronienia pająki. Bardzo podobne rezultaty uzyskamy sięgając po roztwór wody i octu. Wadą tego rozwiązania jest niezbyt przyjemny aromat. Opryskiwanie powinniśmy powtarzać.

Innym skutecznym sposobem na pozbycie się pająków są... kasztany i żołędzie. Jak to możliwe? Ich aromat jest szczególnie nienawistny dla pajęczaków.

Moskitiera

Skutecznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o pająki jest także moskitiera, która zabezpieczy nas przed wizytami pająków. Warto jednak pamiętać, że stosując tę metodę odetniemy pająkom jedynie jedną drogę - czyli od strony okien. Trasa przez drzwi nadal pozostaje niezabezpieczona.

Płyn odstraszający pająki:

Potrzebne składniki:

- litr wody

- kwasek cytrynowy lub cytrynowy olejek eteryczny

- butelka z rozpylaczem

Sposób przygotowania:

Rozpuść w wodzie 4-5 łyżek kwasku cytrynowego lub łyżkę naturalnego olejku cytrynowego. Mocno wstrząśnij butelką. Gotowym płynem spryskaj miejsca, w których pojawiają się pająki. Aby wzmocnić efekt zabiegu możesz przetrzeć plasterkami cytryny parapety, kratki wentylacyjne, framugi okien i progi.

Jak działa spray przeciwko pająkom?

Po spray warto sięgać choćby z dwóch powodów. Jego aplikowanie nie uśmierci pająków, a jednocześnie sprawi, że będą one omijać nasz dom czy mieszkanie szerokim łukiem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama