Reklama

Jak pozbyć się myszy z domu?

Myszy, które wyjątkowo chętnie zakładają sobie gniazdka w naszych domach i mieszkaniach, to niemały problem. Nie dość, że na sam ich widok wielu z nas wpada w popłoch, to jeszcze zostawiają po sobie mało higieniczne ślady w postaci nieprzyjemnego zapachu, nadgryzionych produktów spożywczych, uszkodzonych kabli czy odchodów. Jak pozbyć się niechcianych lokatorów? Wystarczy sięgnąć po świeże, zielone listki pomidorów, spleśniałą cytrynę, dziką miętę, dziewannę czy wrotycz albo... elektroniczne odstraszacze. Niechciani lokatorzy z pewnością będą omijać nasz dom czy mieszkanie szerokim łukiem.

Reklama

Jak zabezpieczyć dom przed myszami?

Nie trzeba nikogo zanadto przekonywać do tego, że dom przed wizytami nieproszonych gości, jakimi są myszy, trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Przede wszystkim pozbądźmy się szpar przy listwach czy w okolicach rur kanalizacyjnych - to najczęstsze słabe punkty w mieszkaniu, które wykorzystują gryzonie. Jeśli starannie zalepimy je gipsem - i to na wszystkich poziomach, nie tylko na parterze - z pewnością utrudnimy szarej spryciuli dostęp do naszego domu czy mieszkania.

Pamiętajmy, że styropian czy wełna nie stanowi stabilnego zabezpieczenia przed myszami, dlatego umieścimy pomiędzy poszczególnymi tworzonymi przez te materiały warstwami zapory z siatki drucianej.

Jak pozbyć się myszy naturalnie?

Jeśli nie chcemy uciekać się do metod ostatecznych, czyli pułapek bądź trutek, możemy spróbować wypłoszyć myszy z domu bardziej cywilizowanymi, a co za tym idzie mniej inwazyjnymi metodami. Myszy nie tolerują aromatu oleandra, świeżych zielonych liści pomidorów, spleśniałej cytryny, lakieru do włosów, dzikiej mięty, dzikiego rumianku, dziewanny czy ziela o o nazwie wrotycz. Jak je wykorzystać w walce z myszami? Wystarczy, że umieścimy odpowiedni odstraszacz w pobliżu norki/lokum myszy. Gryzonie na jakiś czas z pewnością będą omijać nasze mieszkanie czy dom z daleka.

Jak pozbyć się myszy dzięki mięcie?

Niektóre panie domu, chcąc zabezpieczyć się przed wizytami myszy, sięgają po sprawdzoną babciną metodę, czyli sadzenie mięty wokół domu.

Jak wykorzystać elektryczny odstraszacz?

Innym sposobem, który możemy wykorzystać do płoszenia myszy, jest użycie elektrycznych odstraszaczy, które emitują nienawistne dla gryzoni dźwięki. Skuteczność tej metody potwierdza wielu użytkowników, ale oczywiście odstraszacz odstraszaczowi nierówny.

Obecność kocura nie zaszkodzi, a z pewnością pomoże

A co z legendarnym już sposobem na myszy, czyli trzymaniem w domu czy w mieszkaniu kota? Już sam zapach czworonoga sprawia, że myszy zaczynają omijać nasz dom szerokim łukiem. Dlatego z pewnością warto spróbować tego triku.

Jak wykorzystać łapki na mszy?

Użycie do wypłoszenia myszy z domu łapek jest dyskusyjne. Niektórzy starają się unikać rozwiązań ostatecznych i dlatego próbują zastawiać tak zwane "żywe łapki", czyli takie, które ich nie uśmiercą. Wystarczy umieścić w nich przynętę, która zwabi myszy do środka, a my będziemy mogli wypuścić gryzonie w wybranym przez nas miejscu, na przykład na zewnątrz.

Podobny efekt uzyskamy wykorzystując do odstraszania niechcianych lokatorów łapki z klejem, która umożliwi zamknięcie myszy zwabionej przynętą w pułapce.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama