Reklama

Jak pozbyć się mrówek z domu?

Pożyteczne skądinąd mrówki potrafią solidnie uprzykrzyć nam życie. Zwłaszcza, jeśli nieoczekiwanie pojawią się w naszym domu czy mieszkaniu. Jak skutecznie i jednocześnie nieinwazyjnie się ich pozbyć? Są i na to sposoby - wystarczy sięgnąć po sok z cytryny, ocet spirytusowy, ziarna kawy albo zasypkę przeznaczoną do pielęgnacji skóry dzieci. Poniżej garść niezbędnych wskazówek.

Reklama

Sok z cytryny a mrówki

Cytryna zawiera kwas cytrynowy, który odstrasza mrówki. Jak jej użyć? Wystarczy, że spryskasz sokiem z cytryny miejsca, z których wychodzą. Dzięki tej prostej metodzie zabezpieczysz swoją kuchnię przed ich wtargnięciem.

Ocet a mrówki

Wlej niewielką ilość destylowanego octu do butelki z rozpylaczem i spryskaj nim miejsca, gdzie potencjalnie mogą ukrywać się mrówki. Dzięki zastosowaniu tej banalnie prostej metody pozbędziesz się niechcianych gości.

Ziarna kawy a mrówki

Mrówki nie lubią zapachu kawy i cofają się z miejsc, w których je znajdą. Dlatego jeśli chcesz pozbyć się mrówek z domu, możesz rozsypać aromatyczne w pobliżu miejsc, z których wychodzą.

Zasypka dla dzieci a mrówki

Jeśli chcesz uniknąć przysłowiowej inwazji mrówek, wystarczy, że posypiesz zasypką przeznaczoną do pielęgnacji skóry dzieci miejsca, w których się pojawiają. Efekt gwarantowany! Zasypkę możesz nabyć w aptekach, jak i w dobrze zaopatrzonych marketach.

Alkohol a odstraszanie mrówek

W pustej butelce z rozpylaczem zmieszaj alkohol z wodą w proporcji 1:1. Spryskaj miksturą ulubione miejsca, w których zwykle ukrywają się mrówki.

Zioła i przyprawy a mrówki

Przyprawy takie jak goździki, czosnek, czarny pieprz, sól czy sproszkowany cynamon są bardzo skuteczne w odstraszaniu mrówek. Wystarczy, że rozsypiesz je w takich miejscach, w których często się pojawiają.

Soda oczyszczona i cukier puder a mrówki

Soda oczyszczona i cukier puder sprawią, że mrówki będą trzymać się z dala od naszego domu. Przygotuj mieszankę sody oraz cukru pudru i posyp nią miejsca, z których wychodzą niechciani goście.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama