Reklama

9 naturalnych środków odstraszających owady

Jeżeli latem masz problem z armią mrówek w domu, która potrafi spenetrować każdy, nawet najmniejszy zakątek w twoim mieszkaniu lub z gigantycznymi, strasznymi pająkami, to mamy dla ciebie skuteczne rozwiązanie. Zrób domowy i przede wszystkim w 100% naturalny odstraszacz, który będzie równie skuteczny jak chemiczne środki. Jest to idealna propozycja dla osób z małymi dziećmi, posiadających zwierzęta domowe lub dbających o zdrowie i środowisko.

Czosnek

Czosnek jest nie tylko pyszny, pomocny w walce z przeziębieniami, ale również skutecznie odstrasza szkodniki. Jego intensywny aromat sprawia, że owady trzymają się z daleka. Zostaw kilka obranych ząbków w szafkach, na półkach i w rogach mieszkania, a insekty będą omijać te miejsca szerokim łukiem. Co jakiś czas sprawdzaj czy ząbki nie wyschły i nie wymagają wymiany.

Pieprz Cayenne

Jeżeli chcesz stworzyć naturalną barierę, przez którą nie przejdzie żadna mrówka, użyj pieprzu Cayenne. Należy posypać pieprzem cayenne podłogę na całym obwodzie pomieszczenia lub usypać odrobinę  w dowolnym miejscu, a mrówki nie zbliżą się do takiej przeszkody.

Cynamon

Cynamon mielony i cynamonowy olejek eteryczny są również skutecznymi substancjami w walce przeciw szkodnikom. Posyp cynamonem miejsca gdzie szkodniki występują lub zastosuj czysty, nierozcieńczony olejek cynamonowy, rozprowadzając go  za pomocą wacika kosmetycznego. Zapach cynamonu zaskakująco odstrasza insekty.

Fusy z kawy lub kawa mielona

Kolejny skuteczny środek odstraszający mrówki, a do tego w 100% naturalny. Zwyczajne fusy po kawie lub zmielone ziarna kawy mogą zdziałać cuda w walce z natrętnymi owadami. Posyp obszary, gdzie mrówki występują i wszystkie miejsca, przez które wchodzą do domu. Fusy i kawę możesz również zastosować bezpośrednio na gniazda mrówek, a z pewnością przeprowadzą się w inne miejsce.

Liście laurowe

Dla tych, którzy szukają skutecznej metody walki z molami i innymi szkodnikami zamieszkującymi nasze szafy, proponujemy zwykłe liście laurowe. Ich zapach odstraszy insekty. Wystarczy, że taśmą klejącą przykleisz liście laurowe do wewnętrznej strony drzwi szafy lub rozłożysz je na półkach, a owady szybko znikną. Wymień liście gdy poczujesz, że zapach znika, a utrzymasz efekt na długo. Zapach liści laurowych nie jest z kolei na tyle intensywny, aby przeniknął tkaniny i mógł drażnić osoby w twoim otoczeniu.

Ogórek

Mrówki nie lubią ogórków. Dlaczego więc tego nie wykorzystać. Rozłóż plasterki skórki tego warzywa w miejscach, gdzie owady wchodzą do domu. Będzie to dla nich bariera nie do przejścia.

Ocet

Myj podłogi i inne obszary wodą z octem lub zostawiaj go w małych, otwartych pojemnikach, w miejscach zaatakowanych przez szkodniki. Zniechęci je to do pozostania w twoim domu i szybko się ich pozbędziesz. Dla złagodzenia zapachu i dodatkowych korzyści dodaj do octu olejki eteryczne.

Olejek eukaliptusowy

Liście eukaliptusa i olejek eteryczny są świetne w walce z owadami. Pomogą pozbyć się ich z szafek i całego domu, a dodatkowo pięknie, świeżo pachną. Kilka kropli umieść w wybranych miejscach i gotowe. Wkrótce przekonasz się, że to proste rozwiązanie jest naprawdę skuteczne.

Olejek z drzewa herbacianego

Dodaj olejek z drzewa herbacianego do spryskiwacza z wodą, dobrze wstrząśnij i spryskaj wszystkie pomieszczenia wewnątrz domu. Możesz stosować go również i na zewnątrz. Owady nienawidzą zapach olejku z drzewa herbacianego. W ten sposób pozbędziesz się również pluskiew z materaca, koców, pościeli i obić na kanapach lub fotelach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama