Reklama

8 naturalnych sposobów na ochronę twojego domu przed insektami

Jak pozbyć się niechcianych "gości" z domu? Nie musisz używać do tego celu substancji chemicznych – zamiast tego użyj ziół, owoców lub mydła. Poradzą one sobie ze szkodnikami takimi jak mrówki, myszy czy komary.

Reklama

Zablokuj muchy bazylią

Muchy nienawidzą zapachu bazylii. Aby je zniechęcić możesz postawić doniczkę z bazylią w drzwiach i na parapetach oraz na blacie w kuchni. Nie masz na tyle słońca, aby zasadzić bazylię? Możesz wsadzić jej suszoną formę w małych muślinowych torebkach, od czasu do czasu wcierając ją, aby zapach był cały czas mocny.

Przestrasz pająki cytrusami

Pająki nie lubią cytrusów. W butelce z dozownikiem wymieszaj wodę oraz niesłodzony sok z cytryny. Następnie przetrzyj blaty miksturą lub popryskaj nią drzwi i parapety. Możesz odstraszyć pająki w swoim ogrodzie rozkładając w nim cytryny, pomarańcze lub skórki limonki.

Uniknij mrówek przy pomocy octu

Wymieszaj ocet i wodę w proporcji 50/50 i przetrzyj mieszanką blaty oraz inne powierzchnie gdzie znajdują się mrówki. Dla najlepszych rezultatów powtarzaj tę czynność kilka razy dziennie. Dzięki temu zniszczysz ścieżki zapachowe, których używają mrówki do poruszania się.

Oszukaj osy sztucznym gniazdem

Osy są bardzo przywiązane do miejsc gdzie przebywają i nie budują swoich uli dalej niż 20 metrów od siebie. Tak więc, możesz kupić lub zbudować sztuczny ul! Dzięki temu odstraszysz osy. Wystarczy, że jeden ul zawiesisz w przedniej części ogrodu, a drugi w tylnej i będziesz mieć spokój.

Pokonaj komary kocimiętką

Koty ją kochają, a komary? Nie bardzo. Kocimiętka odstrasza komary bardziej niż środki owadobójcze. Możesz zasadzić ją w ogrodzie lub natrzeć skórę nierozcieńczonym olejkiem z kocimiętki, który sprawi, że będziesz chroniona przed komarami do 2 godzin.

Zwalcz pchły solą

Naprzemienne sypanie solą podłóg i następne ich odkurzanie zabija jaja pcheł. Jednak pchły mają trzydniowy cykl rozrodczy, dlatego musisz włożyć w to odrobinę wysiłku i posypywać solą podłogę przez 9 dni oraz odkurzać ją co trzy dni. Nie zapomnij o opróżnieniu odkurzacza za każdym razem, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, to żywe pchły wydostaną się z powrotem na zewnątrz.

Zlikwiduj roztocza olejkiem cynamonowym

Olejek cynamonowy pomaga zwalczać roztocza. Wymieszaj kilka kropli olejku z wodą i denaturatem w proporcji 50/50. Następnie spryskaj mieszanką pościel, dywany oraz inne miejsca gdzie mogą znajdować się roztocza. Dodatkowym plusem jest to, że twoje mieszkanie będzie pachniało jak ciasteczka!

Pozbądź się muszek owocówek śmiertelną recepturą

Wypełnij szklankę w 1/3 octem lub octem jabłkowym, dodaj 6-8 kropli płynu do mycia naczyń, a następnie wypełnij do końca szklankę ciepłą wodą. Bardzo skuteczne.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama