Reklama

15 niesamowitych faktów o pająkach

Nikogo nie dziwi fakt, że boimy się pająków, dotyczy to wielu ludzi. Nawet jeśli nie uciekamy przed nimi w panice, to nie lubimy ich oglądać, a tym bardziej czuć na swoim ciele. Pająki mogą być naprawdę przerażające... Celem niniejszego artykułu nie jest pomoc w pokonaniu tego strachu, ale przedstawienie kilku faktów o tych małych stworzeniach, które mają tak wielką władzę nad naszym umysłem.

Fakt nr 1

Pająki są niezwykle mięsożerne. 10 000 pająków w jednym pokoju w rezultacie da nam jednego, bardzo tłustego pająka. Tak, nie mają litości ani dla nas, ani dla innych pająków.

Fakt nr 2

„Fakt” na temat połykania pająków w czasie snu jest mitem – w rzeczywistości, został wymyślony w 1993 roku, aby zobaczyć, jak szybko się rozprzestrzeni. A więc dziękuj Bogu i odetchnij z ulgą! Od tej chwili możesz spać spokojnie.

Fakt nr 3

Przeciętny człowiek boi się bardziej pająków niż śmierci. To, czego obawia się najbardziej, to ich jad i ból po ukąszeniu. Nie unikniemy śmierci, i tak nas dosięgnie, ale te małe stworzenia... włochate, brzydkie, duże, obrzydliwe, o ośmiu nogach, przyprawiające o gęsią skórkę...

Fakt nr 4

Według naukowców strach przed pająkami może rozwijać się już przed narodzinami. Może się tak rzekomo zdarzyć, jeśli matka dziecka ma arachnofobię.

Fakt nr 5

Kobiety boją się pająków do czterech razy bardziej niż mężczyźni. Według naukowców, mają one genetyczną awersję do pełzających stworzeń, takich jak pająki czy węże.

Fakt nr 6

Podpalone pająki eksplodują. Spalenie to natychmiastowa śmierć dla tych stworzeń.

Fakt nr 7

Tarantule mogą żyć do 40 lat. Jeśli chcesz mieć takiego pająka jako zwierzę domowe, może to być pupil na całe życie.

Fakt nr 8

Istnieje tylko jedna rodzina pająków, która nie ma jadu. Z kolei pająk zwany nasosznik trzęś, uważany jest za najbardziej jadowitego pająka (w stosunku do swojej wielkości). Nie należy się jednak obawiać, gdyż nie jest w stanie przebić ludzkiej skóry.

Fakt nr 9

W jednym z gatunków pająków męskie osobniki wyszarpują sobie genitalia, aby włożyć je do organów rozrodczych samicy. W ten sposób zwiększają swoje szanse na posiadanie potomstwa. Aby je zdobyć, gotowe są zostać eunuchami.

Fakt nr 10

Większość pająków ma cztery pary oczu. Ich rozmieszczenie jednak różni się w zależności od gatunku. A będąc dzieckiem, zapewne słyszeliście historie o tym, że pająk może zabić wzrokiem!

Fakt nr 11

Pająki nie trawią pokarmów stałych. Zanim zaczną spożywać swoją ofiarę, muszą sprawić, by była w stanie płynnym. Tak, wiemy, to brzmi obrzydliwie!

Fakt nr 12

Krew pająków ma jasnoniebieski kolor. Znajdują się w niej cząsteczki żelaza, które tłumaczą te odcień.

Fakt nr 13

W jednym z budynków znaleziono ponad 107 milionów pająków. Dom był pokryty ogromną pajęczyną.

Fakt nr 14

Około 95% pająków znalezionych w domu jest przystosowanych do życia wewnątrz budynku i zginie, jeśli wypuścimy je na zewnątrz. Tak, uwielbiają wygodę tak samo jak my.

Fakt nr 15

W Japonii istnieje sport o nazwie walki pająków, w którym ludzie trenują „pająki samurajów” do walk. Ale może już tego próbowaliście, gdy byliście dziećmi...

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama