Reklama

Jak zrobić kotylion na 11 listopada?

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości, które jest jednym z najważniejszych świąt państwowych w Polsce. Z tej okazji w naszym kraju odbywają się liczne uroczyste wydarzenia: pochody, przemówienia, biegi, koncerty czy wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni. By podkreślić rangę tego dnia, wiele osób wywiesza flagi. Przed wyjściem na świąteczne obchody warto również dowiedzieć się, jak zrobić kotylion narodowy, który bez trudu przymocujemy do płaszcza lub kurtki.

Kotylion - zrób to sam!

Ta niewielka ozdoba jest prostym w wykonaniu symbolem patriotyzmu i celebrowania Narodowego Święta Niepodległości. Warto wykonać ją samodzielne. Do jej zrobienia nadają się biało-czerwone wstążki, papier oraz bibuła. Nie pracuj samodzielnie! W przygotowaniach do obchodów tego szczególnego dnia zaangażuj bliskich. Dla dzieci będzie to ogromna frajda, a przy okazji zyskasz okazję do przekazania im garści informacji związanych z historią naszego kraju.

Jak zrobić kotylion narodowy ze wstążki?

Jeśli uważasz, że plastyka nigdy nie była twoją mocną stroną, skorzystaj z patentu na najprostszy kotylion ze wstążki. Oczywiście potrzebujesz dwóch równych kawałków - białego i czerwonego. Ułóż je jeden na drugim w taki sposób, by biały był na górze. Skrzyżuj je przy jednym z końców, by stworzyły pętlę. Zszyj w miejscu łączenia. Twój kotylion jest już gotowy! Przymocujesz go do ubrania przy pomocy agrafki. Gdy już dojdziesz do większej wprawy, będziesz w stanie przygotować bardziej złożoną wersję.

Reklama

Kotylion z papieru

Do jego wykonania potrzebujesz: arkuszy białego i czerwonego papieru, nożyczek i kleju. Na początku wytnij z kartek dwa koła. Czerwone powinno mieć średnicę około 4,5 cm, białe - 2,5 cm. Arkusze podziel tak, by z każdego koloru uzyskać paski o długości kartki A4 i szerokości odpowiednio: 4 oraz 3 cm. Złóż je w harmonikę. Jeśli nie masz pewności, czy uda ci się zrobić to równo, paski z papieru wielokrotnie składaj na pół. Sześć - osiem razy powinno wystarczyć.

Z boku każdego paska odetnij na zgięciu jeden prostokąt. Boczne fragmenty węższej harmonijki posmaruj klejem i połącz z szerszą - czerwoną. Teraz stwórz z nich okrąg i sklej pierwszy oraz ostatni prostokąt. Z reszty kawałków papieru wytnij dwa cienkie paski. Na końcu każdego z nich wytnij trójkąty. Wywiń powstałą harmonijkę w ten sposób, by biały kolor był na wierzchu. W tym miejscu przyklej białe koło. Miejsce czerwonego jest od spodu. Z tyłu doklej wąskie paski w obu kolorach. Tak zrobiony kotylion z dumą przypnij do ubrania!

Warto zobaczyć:

Wywieszasz flagę w Dniu Niepodległości? Uważaj na ten szczegół

Rogale świętomarcińskie: Przepis na domową wersję poznańskiego wypieku

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama