Dzień Kobiet: Jakie dobrać prezenty i jak złożyć życzenia paniom?

Dzień Kobiet tuż tuż i choć największą popularność ta uroczystość ma już chyba za sobą, to wiąże się z nią kilka ciekawych faktów, które z pewnością warto przytoczyć. Poza tym nadal nie brakuje wśród mężczyzn zwolenników obdarowywania płci pięknej niebanalnymi podarkami czy obsypywania ich niesztampowymi życzeniami. Jaki zatem prezent przypadnie paniom do gustu najbardziej i dlaczego nie zawsze musi to być popularny narcyz czy hiacynt? Podpowiadamy.

Kilka faktów z historii

Historia Dnia Kobiet - z punktu widzenia dziejów innych świąt - jest jakby nie było stosunkowo krótka, bo sięga mniej więcej stu dziesięciu lat. Dokładnie uroczystość została ustanowiona w 1909 roku, a pionierami jej obchodów byli Amerykanie. Na Stary Kontynent tradycja związana z Dniem Kobiet zawitała nieco później i od 1911 roku zaczęto ją kultywować między innymi w Austrii, Danii czy Niemczech. Nad Wisłą zwyczaj obdarowywania pań i świętowania z tej okazji największą popularnością cieszył się mniej więcej od połowy XX wieku. Złośliwi nierzadko wytykają, że to PRL-owskie święto, ale jest w tym jakieś ziarnko prawdy. Symbolem święta były wówczas goździki i nylonowe rajstopy - część garderoby wysoce pożądana. Dziś ich miejsce zajęły zawsze modne czekoladki, typowo wiosenne kwiaty, wysmakowana biżuteria czy komplety bielizny.

Niesztampowe świętowanie

W ramach ciekawostki dodać warto, że w zależności od kraju uroczystość Dnia Kobiet obchodzi się w zupełnie odmienny sposób. Dobrym przykładem jest tutaj Rumunia czy Portugalia, gdzie panie świętują ten dzień we własnym gronie lub Włochy, gdzie są obdarowywane przez przedstawicielki tej samej płci - a nie przez mężczyzn, jak ma to miejsce u nas. Niesztampowe podejście do Dnia Kobiet reprezentują także Chiny, gdzie mieszkankom wolno w tym dniu skorzystać z połowy dnia wolnego. Co wtedy robią? Wiadomo, jak to kobiety - kuszone wieloma promocjami udają się na zakupy. Rosjanki z kolei 8 marca mogą cieszyć się z dnia wolnego, bo są zwolnione w tym dniu z obowiązku świadczenia pracy. Brzmi całkiem nieźle, prawda?

Podarek, który podbije serce ukochanej

Pora na kilka wskazówek dotyczących podarków dedykowanych na Dzień Kobiet. Finezyjnie dobrany bukiet z pewnością ucieszy nawet najbardziej wybredne panie. Warto postawić nie tylko na sztampowe - choć skądinąd zawsze gustowne - różane bukiety, ale także sezonowe rozwiązania. Marzec, w którym Dzień Kobiet przypada, to czas, kiedy przyroda rozkwita, a w kwiaciarniach królują hiacynty, tulipany, prymulki i żonkile. Jeśli wiadomo coś o tym, że danej pani bardziej do serca przypadnie okaz w doniczce, warto postawić na rośliny, które sprawdzą się w każdych warunkach. Absolutnym roślinnym must have jest oczywiście zielona królowa salonów, czyli sansewieria - nieskomplikowana w uprawie, wybaczająca wiele i niebanalna pod względem kształtu liści. Dla kobiet zapracowanych rewelacyjnym wyborem będzie z kolei zamiokulkas - zniesie chroniczny brak uwagi, niedobór światła i ubytki w podlewaniu.

Gustowna biżuteria jest zawsze w cenie


W gronie prezentów tradycyjnych lokuje się także biżuteria. Odpowiednio dobrana z pewnością stanie się efektownym dodatkiem do pięknie skrojonej sukienki czy garnituru. Mowa w tym przypadku nie tylko o złocie czy srebrze, ale także oryginalnych rozwiązaniach np. z koralu. Kobiety praktyczne ucieszy ponadto z pewnością gustowna bielizna - pod tym względem możliwości jest bez liku. Pod warunkiem, że zna się rozmiar obdarowywanej! Lista podarunków powinna zawierać także takie pozycje, jak dobra książka, etui na laptopa bądź okulary albo po prostu jakiś słodki bądź pikantny przysmak w pięknej oprawie. Żadna nie wzgardzi!

Kilka propozycji życzeń na Dzień Kobiet

Nic tak nie ucieszy kobiety, jak pięknie wyrażone życzenia, które śmiało mogą wygrać z nawet najbardziej finezyjnym podarkiem. Poniżej kilka sprofilowanych na panie propozycji na Dzień Kobiet.

*** 
Prawdziwej kobiecości nigdy dość, dlatego w tym szczególnym dniu wyjątkowej kobiecie, jaką jesteś, życzę ziszczenia najskrytszych marzeń, zadowolenia z siebie i z tego, co robisz na co dzień. Chwil niezliczonych z bliskimi i tych poświęcanych na swoje pasje. Niech w Twoim życiu nigdy nie brakuje miejsca na to, co kochasz najbardziej:)

***
Jesteś promieniem każdego mojego dnia, dlatego dzisiaj życzyć pragnę Ci, byś się nigdy nie zmieniała i zarażała innych uśmiechem swym. Niech dobra passa zawsze sprzyja ci, a najlepsi przyjaciele towarzyszą zawsze - zarówno w dobrych jak i złych chwilach. Czerp dobrą energię z robienia tego, co największą frajdę daje ci.


***

Dla najlepszej ze wszystkich kobiety,

co ma na co dzień energię i siłę rakiety;

By dobry humor nigdy Cię nie opuszczał,

a szczodry los marzeniami rozpieszczał.***

Na co dzień łezki ani jednej;

zabawy wśród znajomych przedniej

w pracy sukcesów samych, 

w życiu prywatnym deali udanych.

Podróży do miejsc arcyciekawych;

Jak najmniej przez człowieka przebadanych.

***


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama