Reklama

Rzeczy, które musisz zrobić jesienią

Choć jesień często kojarzy się z deszczem i chłodem, nie musi oznaczać to, że mamy spędzać ją w łóżku pod kocem. Jesienna aura sprzyja różnego rodzaju aktywnościom. Niektóre z nich mają sens wyłącznie jesienią! Oto osiem rzeczy, które warto zrobić jesienią. Zapewniamy, że umilą czas i poprawią humor.

Reklama

Stworzyć w domu jesienny klimat

Jesień obfituje w piękno natury, dlatego polecamy z niego skorzystać i udekorować nasze domy i mieszkania w jesiennym stylu. Do wazonu włóżmy kolorowe liście, na parapecie ustawmy ozdobne dynie, a także porozkładajmy kasztany i żołędzie. Kilka jesiennych symboli sprawi, że w naszym domu zapanuje jesienna aura. Dekorację dopełnią pachnące świece.

Zrobić danie z dyni

Dynie to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych symboli jesiennych. Sprawdzą się zarówno jako składnik potraw, jak i dekoracja. Jesień to doskonały czas, by przygotować pyszne i zdrowe dania z dyni. Mnóstwo przepisów znajdziemy w internecie. Krem z dyni, placuszki dyniowe z dipem, ciasto dyniowe, frytki z dyni... To tylko niektóre z wielu propozycji! Smacznego!

Chodzić regularnie na spacery do parku

By utrzymać dobrą kondycję fizyczną i nacieszyć się jesiennym klimatem, warto regularnie chodzić na spacery do parku. Widok kolorowych liści, a także ich szelest pod stopami z pewnością poprawią nam humor. Przy okazji wizyty w parku zachęcamy do zrobienia pięknych zdjęć w jesiennej aurze.

Znaleźć sobie nowe hobby, które można uprawiać jesienią

Jeśli czujemy, że jesienią mamy sporo czasu, który możemy efektywnie spożytkować, warto znaleźć sobie hobby związane właśnie z jesienią. Robienie jesiennych dekoracji, pisanie bloga w ciepłym domowym kącie, nordic walking - to propozycje, które świetnie sprawdzą się o tej porze roku.

Nadrobić zaległości w nieprzeczytanych książkach i nieobejrzanych filmach

Jesienią warto pomyśleć również o nadrobieniu książkowych i filmowych zaległości. Najlepiej robić to przy kominku popijając ciepłą herbatę lub gorącą czekoladę. Tak spędzane wieczory z pewnością poprawią nam humor.

Stworzyć jesienną playlistę

Muzykoholicy z pewnością nie zapomną o stworzeniu nowej playlisty, która będzie im towarzyszyć przez jesienne miesiące. Polecamy zrobić to każdemu, kto słucha sporo muzyki. Ulubiona muzyka z pewnością umili chłodne jesienne dni.

Przygotować ciepłe ubrania na zimę

Jesień to również dobry czas, by przygotować ciepłe ubrania na zimę. Warto je wyprać i wyprasować, by tylko móc je ubrać, gdy przyjdą chłodniejsze dni.

Upiec szarlotkę

Szarlotka to jedno z typowych jesiennych ciast, ponieważ jabłka to jesienny owoc. Z dodatkiem cynamonu poprawi humor i umili popołudnia spędzane z przyjaciółmi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama