Jak zrobić zakrwawione pianki na Halloween?

Jeżeli szukasz inspiracji na domowe łakocie na Halloween mamy dla ciebie propozycję. Zrób pianki z polewą imitującą krew. Jest to ciekawa alternatywa dla gotowych słodyczy. Dodaj wycięte z kartonu modele mieczy i tasaków dla stworzenia większego efektu. Do wykonania tych niezwykłych słodyczy nie potrzebujesz wielu składników, ani dużo czasu, a efekt będzie zaskakujący. Gwarantujemy, że nikt nie przejdzie obojętnie obok takich krwawych słodyczy.

Rzeczy, których potrzebujesz

Potrzebne składniki:

paczka pianek, patyczki do lizaków (alternatywnie możesz użyć patyczków do szaszłyków), czerwona polewa lukrowa (jeżeli nie masz gotowej polewy, roztop białą czekoladę i dodaj czerwony barwnik spożywczy), margaryna roślinna, kostka styropianowa, drut lub makaron spaghetti, kolorowa drukarka, arkusz białego kartonu.

Nabij pianki na patyczki do lizaków (lub patyczki do szaszłyków). Na blok styropianu połóż pergamin lub papier do pieczenia. Roztop polewę w kąpieli wodnej dodając odrobinę margaryny, aby polewa była bardziej plastyczna i błyszcząca.

Zanurzaj pianki pojedynczo w polewie (możesz również użyć małej łyżeczki do oblania pianek polewą, jeżeli jest ci wygodniej), tworząc imitację krwi. gotowe patyczki wbijaj do styropianowej podstawy. Nie przejmuj się, że polewa będzie spływała. Nada to bardziej realistycznego wyglądu twoim blokom do ścinania głów. Wyłożony na spodzie pergamin zabezpieczy podstawkę przed pobrudzeniem.

Odłóż pianki do całkowitego zastygnięcia polewy. W tym czasie przygotuj narzędzia. Wydrukuj kilka narzędzi typu nóż, miecz i tasak w wielkości odpowiadającej twoim piankom. Pamiętaj aby każdy element wydrukować w opcji lustrzanego odbicia, aby stworzyć dwustronne narzędzia. Wytnij dokładnie szablony, posmaruj tył klejem, przyłóż drucik lub spaghetti i doklej tył narzędzia. Wbijaj gotowe ozdoby w pianki i łakocie są już gotowe.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama