Reklama

Jak zrobić sztuczną ranę na Halloween?

Jeżeli wybierasz się na halloweenową imprezę, to niezbędne będzie stworzenie przerażającego, oryginalnego i niepowtarzalnego przebrania, które zaskoczy, a jednocześnie zachwyci twoich znajomych. W końcu jest to ten jeden dzień w roku, kiedy możemy popuścić wodze fantazji i stać się kimkolwiek zechcemy. Jeżeli marzysz o przerażającym efekcie, pokażemy ci, jak zrobić sztuczną ranę, która wygląda naprawdę strasznie. Zdecydowanie jest to przebranie dla ludzi o mocnych nerwach!

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

Płynny lateks (możesz znaleźć go w sklepach charakteryzatorskich lub użyć alternatywy w postaci kleju do sztucznych rzęs który jest zdecydowanie łatwej dostępny i tańszy), wata kosmetyczna, chusteczki higieniczne, sztuczna krew (możesz kupić gotową w sklepie charakteryzatorskim lub samodzielnie zrobić ją w domu), farbki do ciała, pędzelki do makijażu, gąbeczki do podkładu, szpatułka kosmetyczna.

Zastanów się w jakim miejscu chcesz umieścić swoją ranę. Dokładnie oczyść skórę aby charakteryzacja trzymała się jak najdłużej, nanieś warstwę ochronnego kremu i poczekaj do całkowitego wchłonięcia. Watę małymi kawałkami zwilżaj mleczkiem lateksowym a następnie przykładaj w obszar gdzie chcesz stworzyć ranę.

Nie musisz przejmować się zbytnią dokładnością, wszystkie grudki i wystające elementy nadadzą twojej ranie realistycznego wyglądu i będą idealnie imitować ludzkie mięśnie i rozerwane tkanki (możesz również najpierw nanieść na twarz warstwę lateksu, a następnie przyłożyć watę i utrwalić wszystko lateksem. W ten sposób warstwy będą cieńsze, więc jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia w pracy z tym materiałem może być to dla ciebie łatwiejsza droga).

Za pomocą gąbeczki do makijażu nanieś na watę dodatkową warstwę lateksu, wychodząc delikatnie na skórę, aby załagodzić przejście pomiędzy watą a skórą.

Następnie na mokry jeszcze lateks nanieś małe kawałki pojedynczych warstw chusteczek higienicznych i pokryj ranę kolejną warstwą lateksu. Staraj się nie używać prostych brzegów, aby rana wyglądała realistycznie. Całość pokryj kolejną warstwą mleczka lateksowego.

Gdy lateks będzie jeszcze mokry, szpatułką kosmetyczną lub sondą do zdobień stwórz strukturę rany. Rozsuń watę delikatnie na zewnętrzne krawędzie, tak aby wewnątrz rany było jej stosunkowo mniej.

Nanieś ostatnią część lateksu, aby “uszczelnić” całą powierzchnię rany i zakryć wszystkie nieprzykryte elementy z waty. Całość należy pozostawić do całkowitego zastygnięcia lateksu.

Ten etap można przyspieszyć delikatnie puszczając strumień ciepłego powietrza z suszarki. Należy jednak uważać, aby nie poparzyć prawdziwej skóry lub nie zdmuchnąć charakteryzacji zbyt mocnym strumieniem powietrza.

Pora na makijaż. Możesz pokryć lateks warstwą podkładu w twoim kolorze skóry, aby stopić go z cerą lub beżową farbką do ciała, dobraną do koloru twojej skóry. Pamiętaj, że należy pokryć nie tylko lateks, ale również i jego okolice (brodę, policzki, czoło i nos) Ułatwi to dalszą pracę.

Mieszaniną farb do ciała pomaluj ranę i jej okolice. Potrzebujesz purpurowej, brązowej, czarnej, żółtej i zielonkawej farny na pomalowanie rany i zasinień obok niej. Farbki i podkład najlepiej aplikować gąbeczką do podkładu.

Tworząc ciemniejsze odcienie maluj cienie, zasinienia i elementy rany, pamiętając aby wyjść poza obszar lateksu. Imitując wygląd prawdziwej rany twórz rozległe struktury urazu (np. podkreśl zasinienie wokół oczu).

Bordową farbą i cienkim pędzelkiem zaznacz krawędzie rany, następnie gąbeczką wypełnij wnętrze (rób to ruchem stemplującym co da nierówną strukturę i zwiększy realistyczność rany). Cienkim pędzelkiem dorysuj nierówne kreski imitujące ścięgna i strupy.

Kiedy skończysz malować ranę, pokryj całość warstwą transparentnego pudru, aby utrwalić charakteryzację.

Teraz pora na krew. Za pomocą gąbeczki, lub patyczków kosmetycznych nanieś sztuczną krew na wykreowaną ranę, rób to ruchem stemplującym, aby rozmyć produkt na całym obszarze i uzyskując nierówny efekt, stworzyć bardziej wiarygodną charakteryzację.

Pozwól aby krew swobodnie spływała tworząc skrzepy. Na koniec pozostaw wszystko do całkowitego wyschnięcia i jesteś gotowa na halloweenową zabawę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama