Jak zrobić oczy potwora na halloweenowe przyjęcie?

Halloween to z pewnością najsłodsze święto w roku. Oczywiście pomijając duchy, pajęczyny i potwory, a skupiając się wyłącznie na łakociach. W tym dniu nawet dorośli mogą poczuć się jak dzieci i pozwolić sobie na odrobinę słodkości. W sklepach dostępne są różnorodne słodycze, przeznaczone właśnie na tę okazję i tak możemy znaleźć żelki w kształcie oczu, cukierki w kształcie pająków i inne tym podobne twory. Po co jednak kupować gotowe łakocie i odbierać sobie zabawę z ich własnoręcznego przygotowania? Spróbuj stworzyć takie małe cuda, a zobaczysz, że nie zajmuje to wcale dużo czasu i jest bajecznie proste w wykonaniu. Na początek oczy potwora.

Rzeczy, których potrzebujesz

mini oponki (możesz kupić gotowe, lub stworzyć je własnoręcznie), cukier puder, kolorowe żelki w kształcie pierścieni, ciemne m&m-sy, ewentualnie możesz użyć odrobiny czekolady białej i ciemnej, jeżeli chcesz trwale połączyć wszystkie elementy.

Oponki dokładnie potrzep cukrem pudrem z każdej strony.

Na gotowe oponki wyłóż kolorowe żelki, a na nie z kolei ciemne m&m-sy i dociśnij lekko.

Jeżeli chcesz trwale połączyć wszystkie elementy oka, użyj troszkę stopionej białej czekolady na oponkę i ciemnej pod źrenicę wykonaną z m&m-sa. Możesz również wykonać klej spożywczy z odrobiny wody, cukru pudru i żelatyny.

Oczy potwora są gotowe do zjedzenia. Jak widzisz był to dziecinnie prosty sposób, na domowej roboty halloweenowe słodycze. Mała rzecz a cieszy, szczególnie jeżeli zrobisz ją własnoręcznie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama