Reklama

Jak zrobić Halloweenowy koktajl czarownicy?

Chcesz pobawić się w czarownicę? Zawsze inspirowały cię różnie dziwnie wyglądające mieszaniny? Halloween to idealny okres na tego typu eksperymenty! Poczuj się jak dziecko i zabaw w czarownicę, “ugotuj” swoją miksturę i rzuć na wszystkich czar, bo przecież po to czarownice przygotowują takie mieszanki. Do swojego eliksiru będziesz potrzebować niewiele...kilka oczu (będą pyszne bo zrobione z pączków), trochę radioaktywnego płynu, coś musującego... jak rasowa czarownica. Twój eliksir na pewno przypadnie wszystkim do gustu, w końcu od czego są czary?

Rzeczy, których potrzebujesz

około 340 ml soku z cytryny lub limonki, 1 litr lodów waniliowych lub śmietankowych (w zależności które wolisz), 1 litr Spritea, zielona polewa do ciast (możesz użyć białej czekolady i zielonego barwnika spożywczego), posypka do ciast, małe oponki (kupione lub przygotowane własnoręcznie), cukierki w kształcie oczu, cukier puder.

W dużym naczyniu wymieszaj sok z cytryny (może być świeżo wyciśnięty lub z koncentratu ), Spritea i lody. Jeżeli chcesz podtrzymać efekt gotującego się płynu dodaj więcej Spritea, kiedy gaz się już ulotni.

W kuchence mikrofalowej roztop zieloną polewę (lub białą czekoladę z dodatkiem zielonego barwnika spożywczego), zanurz w niej brzegi pucharka w którym podawać będziesz swój eliksir, a następnie szybko obtocz czekoladę kolorową posypką. Kiedy skoczysz dekorować wszystkie pucharki umieść je w lodówce, do całkowitego stężenia czekolady.

Zrób oryginalne mieszadło z okiem. Małe oponki posyp obficie cukrem pudrem ze wszystkich stron, nabij je na rurki do napojów, a w dziurce umieść czekoladowe cukierki w kształcie oczu (lub całe czarne dla uzyskania źrenicy). Żeby cukierki nie wypadały, możesz przykleić je odrobiną roztopionej czekolady. Dla bardziej przerażającego efektu, możesz dodać kilka cukierków w kształcie oczu do koktajlu.Twoje czary są już gotowe, pozostaje tylko dobra zabawa.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama