Reklama

Jak zrobić halloweenowe oponki mumie?

Szukasz pomysłu na Halloweenowe przyjęcie? Nie wiesz co przygotować? Zrób mini oponki, które ozdobisz na kształt mumii. Z pewnością będzie to hit twojego przyjęcia, bo nikt nie oprze się takim słodkościom. Twoje dzieci również będą zachwycone, jeżeli dostają na drugie śniadanie taką przekąskę. Dodatkowo wykonanie tych łakoci jest bajecznie proste!

Rzeczy, których potrzebujesz

Potrzebne składniki:

mini oponki (możesz zrobić je samodzielnie lub kupić gotowe), cukier puder, lukier plastyczny, białe cukierki na oczy, czarny lukier w tubce, ostry nóż, wałek do ciasta.

Oponki obficie obsyp cukrem pudrem. Lukier plastyczny rozgrzej w rękach, aż stanie się plastyczny lub umieść w kuchence mikrofalowej na kilka sekund. Rozwałkuj lukier na cienką warstwę. Zamiast stolnicy możesz użyć blatu kuchennego.

Wyczyść go dokładnie, a następnie natrzyj cieniutką warstwą oleju lub oliwy. Dzięki temu masa nie będzie przywierała, tak jak dzieje się na zwykłej stolnicy. Rozwałkowaną masę pokrój ostrym nożem na cieniutkie paseczki.

Układaj paski na pączkach tworząc bandaż mumii. Poszczególne elementy sklejaj odrobiną wody, ale uważaj żeby nie przesadzić z jej ilością, bo masa się rozpuści.

Na koniec dodaj oczy zrobione z białych cukierków i kropli czarnego lukru. Gwarantujemy, że te pyszne stworki nikomu nie będą obojętne, ponadto ty nie poświęcisz na ich stworzenie dużo pracy ani pieniędzy, a efekt będzie zaskakujący.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama