Reklama

Jak zrobić Halloweenowe duszki na patyku?

Jesteś miłośnikiem Halloween? Na pewno znasz to uczucie, kiedy zbliża się październik, a ty już przebierasz nogami z niecierpliwości, kupujesz dziesiątki dyń i ozdób żeby tylko poczuć się znów jak dziecko. Po co jednak kupować kolejne ozdoby skoro można przygotować je samodzielnie, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzisz sporo pieniędzy, ale również zafundujesz sobie świetną zabawę. Przykładem prostej i efektownej ozdoby są duszko na patyku, którymi możesz ozdobić drinki, jedzenie, koktajle czy po prostu ułożyć je w ozdobnym pojemniku.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

Potrzebne materiały:

małe styropianowe kulki, kolorowe słomki lub drewniane patyczki, gaza, pistolet na gorący klej, nożyczki, czarne koraliki lub cekiny.

Styropianową kulkę nabij na drewniany szpikulec lub rurkę. Dla pewności sklej oba elementy gorącym klejem.

Wytnij około 4-6 płatków gazy, o wymiarach około 10 x 10 cm, na każdego duszka. Nie muszą być identyczne, pamiętaj, że każda niedoskonałość nada twoim ozdobom charakteru.

Nanieś sporą ilość kleju w miejscu gdzie styropianowa piłka styka się z patyczkiem i szybko, puki klej jest jeszcze ciepły, przykładaj kolejne warstwy gazy, dociskając delikatnie w miejscu klejenia, aby nadać ozdobom kształt ducha.

W miejscu gdzie będą znajdować się oczy i usta nanieś niewielkie ilości gorącego kleju, a następnie przyłóż koraliki lub cekiny. Jeżeli używasz cekinów, pokoloruj otwór w centrum każdego z nich czarnym markerem.

Teraz pozostaje umieścić rurkę w napoju i ozdoby są gotowe. Pamiętaj, że gazę zawsze możesz skrócić, jeżeli okaże się zbyt długa. Miłej zabawy!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama