Reklama

Jak zrobić halloweenową sieć pajęczą?

Halloween zbliża się wielkimi krokami. Bez względu na to, czy szukasz ozdób na udekorowanie domu lub urozmaicenie dekoracji na przyjęcie, czy chcesz zrobić komuś śmiesznego psikusa, nie musisz wydawać dużych pieniędzy na przerażające ozdoby. Pokażemy jak własnoręcznie zrobić oryginalną pajęczą sieć, której możesz użyć zarówno jako dekoracji, jak i zabawy z dziećmi.

Rzeczy, których potrzebujesz

Potrzebne materiały:

2 butelki przezroczystego kleju w płynie, około 300 ml wody, około 240 ml płynnego krochmalu, ¼ szklanki brokatu w wybranym kolorze, ¼ szklanki konfetti w kształcie pająków, duży pojemnik.

Zawartość obu butelek kleju przelej do pojemnika, dodaj wodę, brokat i confetti w kształcie pająków. Wymieszaj dokładnie zawartość pojemnika, a następnie powoli dodaj około połowy ilości płynnego krochmalu i dokładnie wymieszaj.

Jeżeli mieszanina nadal ma zbyt płynną konsystencję, dodaj jeszcze połowę krochmalu który pozostał i ponownie wymieszaj dokładnie całość.

Jeżeli mieszanina ma konsystencję gęstego żelu, przestań dodawać skrobię. Gdy w pojemniku nadal znajduje się rzadka ciesz, dodawaj skrobię małymi porcjami, mieszaj i pozostawiaj na chwilę, aż do uzyskania gęstego żelu.

Teraz pora na zabawę! umieść żel w ozdobnym pojemniku i baw się nim! Rozciągaj, przelewaj, rozkładaj na różnych przedmiotach, rób co tylko podpowie ci wyobraźnia, a zobaczysz jak szybko ta zabawa wciąga!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama