Jak zorganizować przyjęcie Halloweenowe?

Z biegiem lat coraz bardziej zaczynamy celebrować Halloween, które jeszcze do niedawna było dla nas obcym świętem. Jest to czas wielkich bali przebierańców, kolorowych imprez dla znajomych i ciekawych dekoracji, ale przede wszystkim powód do zabawy i spotkań ze znajomymi, a kto tego nie lubi? Jeżeli chcesz zorganizować przyjęcie, lecz boisz się, czy dasz sobie ze wszystkim radę, to mamy dla ciebie 5 porad i propozycję szybkiej dekoracji, które pomogą ci stworzyć imprezę o której nikt nie zapomni.

Zaproszenia

Stwórz listę gości których chcesz zaprosić. Jest kilka powodów dla których powinieneś to zrobić. Po pierwsze będziesz wiedzieć ile konkretnie gości będzie obecnych, co ułatwi zrobienie zakupów, a jeśli twoi goście będą chcieli pomóc ci w przygotowaniach i przynieść coś ze sobą, to będą wiedzieli jaką ilość zabrać ze sobą. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której czegoś zabraknie w trakcie przyjęcia.

Ponadto każdy z gości może chcieć przyprowadzić ze sobą kogoś jeszcze, a to szybko prowadzi do prawdziwej katastrofy organizacyjnej. Bez listy nie będziesz wiedzieć ilu gości tak naprawdę się spodziewać, a co za tym idzie jakie ilości jedzenia i picia będą konieczne. Przecież nie możesz dopuścić do sytuacji, w której w połowie przyjęcia skończą się napoje lub przekąski.

Lista gości pomoże ci również obniżyć koszty przyjęcia.

W końcu wiedząc na ile gości się przygotować, nie kupisz niczego za dużo. Kolejnym problemem przy otwartej imprezie będzie usadzenie znajomych. Jeżeli wiesz dokładnie ile miejsc siedzących potrzebujesz, to z łatwością rozplanujesz ułożenie krzeseł i stołów, a nawet zorganizujesz dodatkowe krzesła. A teraz pomyśl jaki chaos nastąpi, jeżeli sam nie będziesz wiedzieć ilu krzeseł tak naprawdę potrzeba.

Właśnie z tych wszystkich powodów lista gości jest niezbędna podczas planowania spotkań lub większych imprez ze znajomymi. Jeżeli zaznaczysz ze jest to spotkanie wyłącznie z zaproszeniem unikniesz wielu nieprzyjemnych i stresujących sytuacji. Oczywiście lista gości nie oznacza, że jeśli w dniu imprezy spotkasz starego znajomego, to nie możesz go zaprosić, ale jeden zapomniany znajomy, a kilkunastu przypadkowych gości to duża różnica.

Rozdaj zaproszenia

odpowiednio wcześnie

Optymalnym czasem będzie 3 tygodnie przed planowaną imprezą. Jest to niezwykle zapracowany okres w roku, dlatego musisz dać gościom czas na zorganizowanie wolnego czasu, opiekunki do dzieci czy wyjazdów służbowych. Zaznacz również czas jaki dajesz gościom na potwierdzenie swojej obecności. Unikniesz w ten sposób nerwowego wydzwaniana do wszystkich z listy z pytaniem czy przyjdą na twoją imprezę.

Jedzenie

Zastanów się wcześniej nad tym co chcesz przygotować i stwórz pełen plan działania. Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę. Zaplanuj część przekąsek które będzie można przygotować odpowiednio wcześniej, żeby nie okazało się, ze goście będą za 15 minut, a ty nie masz nawet połowy menu. Pamiętaj również, że nie jest to odpowiedni czas na eksperymenty w kuchni. Wykorzystaj stare, sprawdzone przepisy, a nowości zostaw na zwykły dzień.

Przypisz każdemu konkretny posiłek

Jeżeli znajomi angażują się w przygotowania i wspólnie tworzycie menu na ten wieczór, to jako gospodarz rozdziel co kto ma przygotować. Ustalcie wspólny plan działania, aby uniknąć sytuacji, w której każdy przyniesie to samo i skończycie z jednym rodzajem sałatki lub deseru. Podziel menu na kategorie: przystawki, danie główne, deser i przekąski. Podziel znajomych i przydziel każdemu jedną z czynności, w ten sposób menu będzie kompletne.

Stół i dekoracja

Jeżeli spodziewasz się dużej grupy znajomych, zastanów się, czy nie łatwiej będzie użyć jednorazowych naczyń i sztućców (chyba że masz duży zapas czystych naczyń i wystarczająco dużo miejsca na brudne elementy zastawy). Jednorazowe sztućce możesz umieścić w ozdobnych pojemnikach na stole i w razie potrzeby dokładać następne, stare i zużyte wyrzucając do kosza. Jeżeli chodzi o dekoracje to masz pełną dowolność, a ogranicza cię wyłącznie twoja wyobraźnia. Możesz użyć gotowych ozdób lub stworzyć je samodzielnie, w zależności od czasu i budżetu jaki masz zarezerwowany na ten cel.

My proponujemy wykonanie niezwykle prostych świeczników z wykorzystaniem dyni ozdobnych. Do ich wykonania potrzebujesz: małe dynie ozdobne, czarną i złotą farbę w sprayu (mogą być dowolne inne kolory jakie ci się podobają), świeczki, marker, ostry nożyk.

Pomaluj dynie farbą i pozostaw je do wyschnięcia. Jeżeli uznasz, że efekt nie jest zadowalający dodaj kolejną warstwę farby i pozostaw, aż całość dokładnie wyschnie.

Na szczycie pomalowanej dyni umieść świeczkę i dokładnie odrysuj jej kształt markerem.

Ostrym nożem wytnij zaznaczony kształt i wyciągnij miąższ na głębokość mniej więcej taką jak wysokość świeczki. Umieść świeczkę w otworze i gotowe! Jeżeli używasz innych świeczek niż podgrzewacze, wyłóż otwór grubą folią aluminiową, żeby dynia nie zapaliła się od świeczki.

Pozostałe dynie możesz pozostawić jedynie pomalowane lub stworzyć kolejne oryginalne świeczniki. Dekoracja jest już gotowa, teraz pozostaje tylko dobrze się bawić.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama