Reklama

Jak napompować balony bez helu?

Dekorujesz dom na imprezę i do nadmuchania jest dużo balonów? Nie kupuj drogiego helu. Poznaj inny sposób, który też może stać się zabawą samą w sobie. Oto sposób na szybkie napompowanie balonów.

Reklama

Szczególnie dla dzieci wzięcie udziału w napełnianiu balonów będzie nie lada atrakcją. Więc nie krępuj się włączyć je do zabawy. Wszystkie składniki znajdziesz w kuchni, ale zawsze należy zabezpieczyć się i ubrać dzieciom rękawice i fartuszki ochronne.

Potrzebować będziesz: balony, pustą butelkę 1 lub 1,5 litrową, łyżeczkę, lejek, ocet i sodę oczyszczoną. Wypełnij butelkę octem do 1/3 jej wysokości. W balon wsuń lejek i wsyp 2-3 łyżeczki sody oczyszczonej.

Następnie umieść balon na szyjce butelki. Wsyp sodę do octu, obserwuj interakcję. Podczas reakcji sody z octem powstaje dwutlenek węgla, który jest cięższy od powietrza. Balon nie będzie unosił się, wówczas należy go „przymocować”. Wystarczy naelektryzować balon pocierając go o materiał syntetyczny i przykleić np. do sufitu. Balon powinien wytrzymać w tej pozycji aż do 5 godzin.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama