Reklama

Jak być dobrym gospodarzem na przyjęciu?

Czy zawsze czujesz się przygnieciony przed przygotowaniem nawet najmniejszego przyjęcia? Nie wiesz, jak zacząć i jak je zrobić? Przeczytaj te kilka krótkich rad i dowiedz się, jak stawić wszystkiemu czoło.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

* Pewność siebie

* Spokój

* Zdolności przywódcze

Być gospodarzem przyjęcia to zawsze wielki zaszczyt. Ludzie czekają na twoje wskazówki, więc ty musisz być zawsze przygotowany. Jako gospodarz masz bojowe zadanie, żeby znać wszystkich gości, bo będziesz ich witać, jak wejdą. Jeśli pojawi się ktoś, kto nie zna pozostałych uczestników przyjęcia, musisz poznać go ze wszystkimi. Jeśli znasz dwie osoby, które są z sobą skłócone, upewnij się, że tylko jedną z tych osób zaprosiłeś (napięcie może nie tylko przenieść się na pozostałych gości, ale również może wprowadzić w zły nastrój).

Jako gospodarz, jesteś osobą, która wprowadza dobry nastrój na przyjęciu. Jeśli zaplanowałeś tańce na tej prywatce – ty też musisz tańczyć. Jeśli zostanie podany obiad, musisz zachęcać gości do jedzenia, zanim ty zaczniesz jeść.

Każdy gospodarz przyczynia się do tego, aby goście dobrze się bawili. Więc jeśli jest to przyjęcie urodzinowe lub ślub, gospodarz nie może stać bezczynnie i musi decydować kiedy pokroić ciasto, gdzie prezenty powinny być położone, musi decydować o ilości podanego jedzenia i picia, gdzie usiądą goście i jaką muzykę wybrać. Aby być gospodarzem, trzeba dużo energii i umiejętności przywódczych, ale również trzeba być wszędzie na przyjęciu i przynajmniej raz porozmawiać z każdym z gości.

Jeśli jesteś zdenerwowany przygotowaniem pierwszego w swoim życiu przyjęcia, poćwicz najpierw, zapraszając najbliższych znajomych i rodzinę. Musisz się po prostu do tego wszystkiego przyzwyczaić, żeby wydawać polecenia i zachęcać do jakiś czynności, np. do tańca. Musisz też poznać język ciała swoich gości – czy powinieneś nadal zachęcać do jakiś zabaw, czy już powinieneś zaniechać i zostawić ich w spokoju.

Bycie gospodarzem to również gra aktorska. Zawsze musisz robić wrażenie, że dobrze się bawisz.

Spróbuj się dobrze bawić!

Wskazówki

* Jeśli zorientujesz się, że zaistniało na przyjęciu, którego jesteś gospodarzem, jakieś napięcie, musisz się bardzo postarać, żeby przyjęcie nie okazało się jedną wielką klapą. Jedynym sposobem jest posadzić tych, którzy są do siebie wrogo nastawieni, jak najdalej od siebie i skoncentrować ich na dobrej zabawie, co od razu rozluźni atmosferę.

* Do Twoich obowiązków należy pilnowanie, czy czasem nie brakuje gdzieś na stołach alkoholu, ale również, czy ktoś przypadkiem go nie nadużywa. Musisz też mieć na względzie powrót biesiadników do domu po imprezie zakrapianej alkoholem.

Uwaga!

* Gospodarz ma czuwać czy każdy się dobrze bawi. Nie traktuj swojej roli zbyt serio – nie masz być w centrum uwagi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama