Reklama

Jak dobrze wyjść na zdjęciu?

Wielu z nas myśli, że nie jesteśmy fotogeniczni i nie lubimy oglądać zdjęć, na których nas uwieczniono. Tymczasem w wielu przypadkach wystarczy odpowiednio ułożyć ciało i zastosować kilka trików, aby na zdjęciu prezentować się o wiele korzystniej. Jak dobrze wyjść na zdjęciu?

Pozowanie na stojąco: Jak wyszczuplić sylwetkę

Jeśli pozujesz do zdjęcia stojąc, ustaw się lekko bokiem w stronę obiektywu. Połóż jedną rękę na talii, a drugą opuść luźno, zasłaniając nieco biodra. Wysuń do przodu jedną z nóg i przenieś na nią ciężar ciała. Warto też skrzyżować nogi i ustawić je tak, aby palce jednej dotykały stopy drugiej. Dzięki temu nogi wydadzą się dłuższe. Nogi sięgające nieba można osiągnąć dzięki butom na obcasie, jednak nie zawsze mamy je pod ręką. Dlatego, jeśli jesteśmy w trampkach, balerinach czy na bosaka, warto stanąć na palcach. Te proste zabiegi sprawią, że twoja sylwetka będzie wyglądała szczuplej na zdjęciach. 

Panowie mogą pozować en face, ale nie powinni stawać w rozkroku na sztywnych, wyprostowanych nogach. Dużo lepiej będą się prezentowali, jeśli wysuną jedną nogę do przodu i delikatnie w bok. Ta noga powinna być lekko ugięta, podczas gdy na drugą należy przenieść ciężar ciała. Ręce najlepiej skrzyżować na piersiach lub zaczepić o kieszenie spodni.

Pozowanie na siedząco: Jak wyglądać bardziej sexy?

Pozując na kanapie czy krześle najlepiej usiąść na ich skraju. Plecy powinny być wyprostowane, a ciało lekko pochylone do przodu, tak aby głowa znajdowała się najbliżej obiektywu. Dzięki temu sylwetka wyda się szczuplejsza i bardziej proporcjonalna. Alternatywą jest znalezienie miejsca, o które można oprzeć ręce, tak aby uwidocznić obojczyki. W tym przypadku także dobrze prezentuje się jedna noga nieco wysunięta do przodu. Aby nogi wydawały się dłuższe i szczuplejsze powinny sięgać dolnego rogu kadru. Ciekawie wygląda także uniesienie rąk za głowę i ugięcie ich w łokciach. Takie "czesanie kucyka" dobrze wygląda zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej.

Męska sylwetka bardzo dobrze, proporcjonalnie prezentuje się w pozycji siedzącej. Panowie mogą usiąść z nogami podciągniętymi pod klatkę piersiową i łokciami na kolanach. W takiej pozycji dobrze jedną dłoń ułożyć na nadgarstku drugiej. Siedząc na kanapie, można oprzeć dłonie o kolana.

Jak dobrze wyjść na zdjęciu? Idealny uśmiech

Potwierdzono naukowo, że osoby, które się uśmiechają, wydają się bardziej atrakcyjne. Dlatego, jeśli tylko sytuacja na to pozwala, warto się uśmiechać. Nie lubisz swojego uśmiechu na zdjęciach? Zawsze wydaje ci się, że wyglądasz głupio i nienaturalnie? Wystarczy, że przyłożysz język do podniebienia i schowasz go za linią górnych zębów - delikatnie się uśmiechnij. Ten zabieg sprawi, że twój uśmiech będzie ładniejszy. Jeśli dociśniesz mocniej język do podniebienia, unikniesz efektu podwójnego podbródka, a linia szczęki będzie ładnie zarysowana. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama