Reklama

Zalety moczenia stóp w occie

Nasze stopy, szczególnie jesienią i zimą, wymagają odpowiedniej higieny i pielęgnacji. Po dniu spędzonym w zabudowanych butach mają prawo, by czuć się zmęczone. Brak dostępu powietrza przez długi czas sprawia, że nasze stopy mogą być narażone na rozwój niebezpiecznych chorób skórnych, m. in. na grzybicy. Dlatego, w czasie zimnych dni powinniśmy przywiązywać szczególną uwagę do ich higieny. Wyjątkowo pomocne mogą okazać się kąpiele stóp w occie! Poniżej przedstawiamy korzyści płynące z ich stosowania.

Reklama

Wygładzają skórę

Kąpiel stóp w occie działa złuszczająco, przez co idealnie wygładza skórę. Ocet skutecznie pomaga usunąć martwe komórki, przez które skóra jest sucha i szorstka. Efekt? Idealnie gładka i delikatna w dotyku skóra!

Odkażają i odświeżają skórę stóp

Ocet posiada również sprawdzone właściwości odkażające. Jeśli na twoich stopach pojawiają się krostki, inne niedoskonałości, odciski czy kurzajki, kąpiel w occie będzie świetnym rozwiązaniem, by się ich pozbyć. Ocet skutecznie usuwa również ze stóp nieprzyjemny zapach, który bywa dla wielu z nas zmorą dnia codziennego.

Redukują swędzenie

W okolicach naszych stóp często pojawia się świąd, którego powodem może być zaburzenie równowagi pH naszej skóry. Jest ona wtedy szorstka, sucha i narażona na namnażanie się grzybów. Nierzadko świąd jest również wynikiem alergii. Okazuje się, że kąpiel w occie może złagodzić również te dolegliwości. Wystarczy, że przez 20 minut będziesz moczyć stopy w occie. Swędzenie powinno ustąpić.

Zmiękczają odciski i kurzajki

Wielu z nas zna ten uciążliwy i często nawracający problem. Odciski i kurzajki mogą mieć swoje podłoże w źle dobranym obuwiu. Stopy, na których występują, wymagają szczególnej pielęgnacji. Kąpiel w occie jest jednym z zabiegów, które znacznie zmiękczają kurzajki i odciski i jednocześnie przyspieszą ich leczenie. To wszystko dzięki obecności kwasu octowego w occie, który posiada silne właściwości złuszczające i zmiękczające.

Nawilżają skórę

Moczenie stóp w wodzie z octem może poprawić również ich nawilżenie. Po dokładnym wchłonięciu, ocet zwiększa poziom wilgoci w skórze, dogłębnie ją nawilżając. W konsekwencji skóra naszych stóp jest zdrowsza i piękniejsza. By osiągnąć taki efekt, mocz stopy w kąpieli octowej przez 40 minut.

Zwalczają niebezpieczne grzyby

Kwas octowy jest również doskonałym antidotum na grzyby, które lubią atakować nasze stopy. Posiada silne właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Kąpiele w occie nie tylko wyeliminują grzyby, ale również zabezpieczą skórę przed kolejnymi atakami niebezpiecznych mikroorganizmów. Pamiętaj jednak, że jeśli na twoich stopach pojawiły się pierwsze oznaki grzybicy, kąpiele w occie nie wystarczą, by ją w pełni wyleczyć. W takim przypadku należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Jak przygotować kąpiel w occie?

Zaletą kąpieli w occie jest również łatwość jej przygotowania. Wystarczy wlać do miski z ciepłą wodą około 200 mililitrów octu i zamieszać. Do kąpieli możesz dodać również kilka kropel pachnącego olejku. Teraz śmiało możesz moczyć stopy w leczniczej kąpieli.

Kąpiel w occie ma wiele zalet dla zdrowia naszych stóp. Nie tylko leczy problemy skórne, ale także upiększa stopy. Zaleca się ją stosować raz w tygodniu. Twoje stopy na pewno odczują jej dobroczynne działanie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama