Reklama

Usuwanie przebarwień z paznokci

Mówi się, że buty mogą wiele powiedzieć o człowieku i jego codziennych nawykach. Jednak jeśli chodzi o pierwsze wrażenie, to paznokcie są w tej kwestii równie ważne. Przypomnij sobie czasy kiedy wzdrygnęłaś się kiedy zobaczyłaś u szanowanej osoby brudne, żółte, połamane i obgryzione paznokcie. Osoba tan mogła zrobić to samo na widok twoich paznokci, ponieważ ludzie najczęściej nie zwracają uwagi na swoje ręce. Usuwanie plam z paznokci jest bardzo delikatną procedurą, ponieważ musisz uważać, aby nie uszkodzić otaczającej ich skóry.

Reklama

Przebarwienia po grzybicy

Miliony ludzi cierpi na infekcje grzybicze różnych części ciała. Zazwyczaj nie myślimy o tym, że drapiąc się po zainfekowanym miejscu, możemy sprawić, że nasze paznokcie staną się przebarwione, suche i łamliwe, a skóra wokół nich zacznie swędzieć i pojawią się na niej pęcherze. Dobrym rozwiązaniem na grzybicę jest maść Vicks Vapor Rub. Wiele osób używa również domowego środka jakim jest ekstrakt z nasion winogron nakładany 3 razy dziennie.

Żółte przebarwienia

Żółte przebarwienia najczęściej są skutkiem nikotyny i lakieru do paznokci. W przypadku papierosów winowajcą są zawarte w nim substancje chemiczne i szczerze mówiąc nie wiem jak się pozbyć tego typu przebarwień. Kosmetolodzy również wzruszają ramionami i mówią, że najlepszą opcją jest rzucenie palenia, co pozwoli na zniknięcie plam wraz ze wzrostem paznokcia.

Aby usunąć przebarwienia powstałe na skutek lakierów do paznokci, możesz użyć metody z sokiem z cytryny, która została wspomniana powyżej i nie przesadzać z malowaniem.

Żółte przebarwienia mogą także być sygnałem innych dolegliwości takich jak cukrzyca czy problemy z wątrobą. Tak więc, jeśli metody tu podane nie działają, skonsultuj się z lekarzem.

Przebarwienia spowodowane bakteriami

Infekcje bakteryjne mogą powodować zielone lub żółto-zielone przebarwienia. Bakterie najlepiej rozwijają się w ciepłym i wilgotnym środowisku i kiedy już się rozwiną, to musisz poddać się leczeniu, aby usunąć przebarwienia. Problem ten dotyczy najczęściej osób, noszących sztuczne paznokcie, ponieważ nie są one zazwyczaj prawidłowo zaaplikowane i między nimi a naturalną płytką paznokcia znajduje się powietrze i wilgoć. Aby temu zapobiec pamiętaj, aby twoje paznokcie były zawsze suche.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama