Reklama

Praktyczne zastosowania spirytusu salicylowego

Alkohol skażony, inaczej alkohol do nacierania, jest spirytusem chirurgicznym, który można znaleźć w większości aptek i sklepach internetowych. Używa się go do leczenia zadrapań, ale ma również wiele innych zastosowań. Dowiedz się, do czego możesz go użyć.

Używanie alkoholu dla zdrowia i urody

Wyczyść i zdezynfekuj swoje pędzle do makijażu poprzez zanurzenie ich na trzydzieści minut w alkoholu. Następnie pozwól im wyschnąć. Powtarzaj czynność raz w miesiącu, by zabić bakterie gromadzące się na twoich pędzlach.

Wyleczysz opryszczkę ust szybciej, jeśli co wieczór będziesz przecierać zakażony obszar wacikiem nasączonym alkoholem.

Poprawisz makijaż, jeśli spryskasz cienie, róż czy bronzer i delikatnie dociśniesz te okolice palcami. Dzięki temu twój makijaż będzie jak nowy.

Usuń lakier do paznokci alkoholem, jeśli nie masz pod ręką zmywacza do paznokci. Będzie trzeba trochę dłużej ścierać lakier, ale w końcu się zmyje.

Przyrządź domową torebkę z lodem na obolałe miejsca z alkoholu i wody w proporcji 1:3, wystarczy wlać taki roztwór do woreczka na lód. Następnym razem, gdy dopadnie cię jakiś uraz, wykorzystaj torebkę z lodem, dzięki czemu szybciej się wyleczysz.

Wylecz skręconą kostkę lub inne niewielkie uszkodzenie, wcierając alkohol w obolałe miejsce. Dzięki temu polepszysz w tym miejscu krążenie krwi i zmniejszysz opuchliznę.

Wykorzystaj alkohol wokół domu

Usuń kleszcze u psa, polewając kleszcza alkoholem. Kleszcze nie znoszą  smaku alkoholu skażonego, więc przestaną tak mocno wczepiać się w psią skórę i będzie łatwiej je usunąć. Po wyjęciu kleszcza przemyj skórę psa alkoholem, by ją zdezynfekować.

Pozbądź się muszek owocówek. Wystarczy wymieszać w butelce z atomizerem wodę z alkoholem i spryskać tym muszki, które szybko padną i będziesz mogła je posprzątać.

Unikniesz zamrożonych szyb samochodowych, jeśli wymieszasz ½ szklanki alkoholu i ¼ szklanki wody, a następnie przemyjesz okna gąbką nasączoną takim roztworem. Następnym razem, gdy temperatura spadnie, nie będzie trzeba skrobać szyb.

Szybciej usuniesz szron z szyb, jeśli przelejesz do małej butelki z atomizerem alkohol i spryskasz szyby. Alkohol rozpuści szron i łatwiej go usuniesz z pomocą wycieraczek.

Przygotuj własny odświeżacz do powietrza poprzez zmieszanie jednej szklanki alkoholu i 10-15 kropli ulubionego olejku eterycznego w butelce z atomizerem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama