Reklama

Połącz trzy składniki. Domowy sposób na białe zęby i świeży oddech

Nieprzyjemny zapach z ust potrafi uprzykrzyć życie całemu naszemu otoczeniu. Do tego odbiera pewność siebie, zniechęcając nas do udzielania się towarzysko. Jeśli zmagamy się także z nieestetycznym osadem na zębach, trudno znaleźć powód do uśmiechu. Tymczasem o stan jamy ustnej można w bardzo prosty sposób zadbać we własnym zakresie, bez skomplikowanych zabiegów. Domowy sposób na odświeżenie oddechu i białe zęby zaskoczy cię skutecznością działania.

Skąd bierze się przykra woń w ustach i brzydki nalot?

Powody tego stanu rzeczy bywają różne. Na stan jamy ustnej wpływają choroby, których w pierwszym odruchu nie kojarzymy z zębami i oddechem, np. cukrzyca i schorzenia nerek. Brzydki zapach z ust może być też efektem borykania się z refluksem żołądkowo-przełykowym i grzybicą jamy ustnej. Do tego dochodzą choroby zębów i dziąseł. Zdarza się, że nieprzyjemna woń jest skutkiem stosowania niektórych leków.

Trzeba wziąć pod uwagę, że na pojawienie się osadu na zębach i nieprzyjemnej woni wpływ mają nasze codzienne nawyki. Niedokładne i pospieszne szczotkowanie zębów, zapominanie o wyczyszczeniu języka, brak stosowania nitki dentystycznej mogą przynosić przykre konsekwencje. Picie dużych ilości kawy, herbaty, alkoholu czy palenie papierosów też zaliczają się do grona winowajców.

Reklama

Sprawdź też: Rzuć palenie w pięciu krokach. Organizm ci za to podziękuje

Domowy sposób na brzydki zapach z ust

Dbanie o higienę jamy ustnej powinno stanowić jeden z nieodłącznych elementów codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Regularne wizyty u dentysty również należy uwzględnić w swoim terminarzu, warto jednak postarać się o dobry stan zębów i ładny zapach z ust nieco bardziej we własnym zakresie. W tym celu przygotuj domowy środek na odświeżenie oddechu i wybielenie zębów. Potrzebujesz tylko trzech składników.

  • Skórkę pomarańczy zetrzyj na tarce o drobnych oczkach.
  • Wymieszaj ją z sodą oczyszczoną oraz solą kuchenną w równych proporcjach. Możesz użyć kilku kropel wody dla lepszego połączenia składników.
  • Nałóż mieszankę na szczoteczkę i umyj za jej pomocą całą jamę ustną - zarówno zęby, jak i język i wewnętrzną stronę policzków.
  • Przestaniesz martwić się zapachem swojego oddechu, a przy okazji przywrócisz zębom biel.

O tym musisz pamiętać

Chcąc wykorzystać skórkę z cytrusów do mycia jamy ustnej, zadbaj o to, by pochodziła z owoców z upraw ekologicznych. Jeśli nie masz dostępu do tego rodzaju produktów, pamiętaj, by przed użyciem dokładnie wyszorować pomarańcze małą szczoteczką i sparzyć wrzątkiem.

W sytuacji, gdy nie jesteś przekonany do używania sody oczyszczonej na zęby, możesz użyć wyłącznie startej skórki pomarańczowej, łącząc ją z pastą do mycia, której używasz na co dzień. Dla szybkiego odświeżenia oddechu zaleca się również krótkie żucie kawałka cytrusowej skórki.

Polecamy:

Wsyp do wody i mocz w niej stopy. Tak gładkie jeszcze nie były

Co kolor moczu mówi o twoim zdrowiu?

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama