Reklama

O czym pamiętać korzystając z toalet publicznych?

Są wszędzie: w szkołach, galeriach handlowych, restauracjach, na dworcach i w miejscach pracy. I choć nie często nie grzeszą czystością i pięknym zapachem, jesteśmy zmuszeni z nich korzystać. Mowa oczywiście o toaletach publicznych, w których wielu z nas bywa na co dzień. Musimy jednak pamiętać, że toalety publiczne to siedliska bakterii i zarazków. Na nieprzyjemne dolegliwości i infekcje narażone są szczególnie osoby mające słabą odporność i regularnie korzystające z toalet publicznych. Uciążliwych problemów można jednak uniknąć, stosując się do kilku ważnych zasad. Oto one.

Reklama

Unikaj bezpośredniego kontaktu skóry z deską sedesową

Pierwsza podstawowa zasada bezpiecznego korzystania z toalet publicznych to unikanie bezpośredniego kontaktu z deską sedesową. Dlaczego? Ponieważ to jedno wielkie siedlisko bakterii. Nawet, jeśli deska pozornie wydaje się czysta, w rzeczywistości gromadzi ogromne ilości bakterii i zarazków. Chcąc uniknąć styczności z nimi, najlepiej rozłożyć na desce papier toaletowy lub dokładnie ją umyć, a następnie zdezynfekować dłonie.

Staraj się dotykać jak najmniej elementów wyposażenia toalety

Na klamkach, różnego rodzaju uchwytach czy kranie gromadzi się mnóstwo bakterii. Starajmy się unikać nadmiernego dotykania tych miejsc i roznoszenia bakterii po ubraniu i ciele.

Nie kładź swoich rzeczy na podłodze

To częsty błąd, który popełniamy będąc w publicznej toalecie. Kładziemy torebkę czy kurtkę na podłodze, a tam? Nietrudno się domyślić. By uniknąć niepotrzebnego kontaktu z groźną ilością bakterii, które gromadzą się na podłogach w toalecie, lepiej przewiesić torebkę przez ramię lub powiesić ją na haczyku.

Dokładnie myj ręce

Po każdej wizycie w toalecie publicznej należy dokładnie umyć dłonie, gdyż właśnie w ich obrębie gromadzi się najwięcej bakterii. Najlepiej zdezynfekować je mydłem antybakteryjnym, ale nie w każdej publicznej toalecie go spotkamy. Ważne, by ręce umyć dokładnie, a na koniec wytrzeć czystym ręcznikiem papierowym.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama