Reklama

Naturalny środek z żelatyny wzmacniający paznokcie

Chyba nikt na świecie nie lubi mieć popękanych paznokci. Jest to dolegliwość bardzo bolesna, mało atrakcyjna i często prowadząca do zadziorów lub otwartych ran. Nawet jeżeli codziennie pijesz mleko twoje paznokcie mogą stać się słabe i łamliwe - na przykład, jeśli narażone są na częste kontakty z wodą lub wysoką temperaturą. Problem ten występuje szczególnie często u nurków i piekarzy. Osoby takie powinny stosować skuteczne środki, które wzmocnią i ochronią ich paznokcie.

Na szczęście nie jest to szczególnie skomplikowana kuracja. Wystarczy regularnie zanurzać dłonie w żelatynie. Substancja ta zapewni nam silne i estetycznie wyglądające paznokcie!

Czego będziemy potrzebować:

- około 15 gramów żelatyny

- szklankę wody

Na początku umieść żelatynę w szklanej misce. Następnie wlej wodę do rondla lub czajnika i doprowadź ją do wrzenia. Wrzącą wodę wlej do miski z żelatyną i mieszaj, aż substancja ulegnie całkowitemu rozpuszczeniu. Teraz poczekaj, aż mieszanka odrobinę ostygnie (powinna być ciepła, jednak nie na tyle, by można było się nią poparzyć).

Niektóre instrukcje zalecają, aby ciepłą mieszankę żelatyny przelać do szklanki, a następnie zanurzyć w niej tylko jeden palec na około 2 minuty.

Zdecydowanie rozsądniej jest napełnić roztworem niewielką miskę i zanurzyć w niej wszystkie 5 palców jednocześnie. Po zakończeniu kuracji należy dokładnie umyć i wysuszyć ręce. Bardzo korzystne może okazać się również zastosowanie balsamu do rąk.

Niewykorzystaną mieszaninę żelatyny można umieścić w szczelnie zamkniętym pojemniku i przechowywać w lodówce nawet przez około 2 miesiące!

Oczywiście umieszczona w lodówce substancja bardzo szybko zamarznie. Zjawisko to ma jednak swoje plusy. Następnym razem, gdy będziesz miała ochotę na pielęgnację paznokci, wystarczy odciąć odpowiednią ilość zastygłej żelatyny i podgrzać ją kuchence mikrofalowej (wystarczy kilka sekund). Mieszanka roztopi się bardzo szybko i ponownie będzie gotowa do użytku!

Dzięki tej prostej kuracji ponownie będziecie się cieszyć zdrowymi i mocnymi paznokciami!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama