Reklama

Naderwany paznokieć: Co robić?

Pęknięty czy naderwany paznokieć czasem boli i wywołuje ogromny dyskomfort. Zahaczamy nim o różne przedmioty, a w efekcie jeszcze bardziej go nadrywamy. W dodatku taki pazurek prezentuje się nieładnie. Jak zabezpieczyć naderwany paznokieć? Co zrobić, aby wyglądał bardziej estetycznie?

Obcinanie i piłowanie

Postępowanie z naderwanym paznokciem zależy od stopnia i miejsca jego naderwania. Jeśli to przykre zjawisko dotyczy białej części paznokcia, najłatwiejszym sposobem jest obcięcie naderwanego fragmentu i spiłowanie paznokcia, aby nadać mu równą powierzchnię i estetyczny kształt.

Naderwany paznokieć: Co robić? Dezynfekcja

W zależności od stopnia naderwania paznokcia niekiedy potrzebna będzie dezynfekcja. Taka konieczność zachodzi, jeśli pojawiła się krew, a zatem także rana. Do odkażenia najlepiej wykorzystać wyjałowiony gazik z wodą utlenioną lub innym preparatem do dezynfekcji ran. 

Naderwany paznokieć: Zabezpieczenie

Może się zdarzyć, że paznokieć pęknie poniżej opuszek palców i nie mamy możliwości go skrócić. Wówczas jedną z najlepszych metod jest zabezpieczenie go plastrem. Dzięki temu nie będziemy zahaczać nim o przedmioty, a naderwanie się nie powiększy. 

Reklama

Domowe sposoby na naderwany paznokieć

Zdarzają się sytuacje, kiedy niezwykle zależy nam na pięknych paznokciach i ich skracanie czy zakrywanie plastrem nie wchodzi w grę. W takiej sytuacji warto wykorzystać sprytny trik z torebką od herbaty i lakierem do paznokci. 

  1. Rozetnij nieużywaną torebkę herbaty i wysyp jej zawartość do szklanki. 
  2. Wytnij z torebki fragment odpowiadający wielkością pęknięciu na paznokciu. 
  3. Nałóż cienką warstwę lakieru na paznokieć, najlepiej wybrać lakier transparentny, albo kolor, w którym chcemy pomalować wszystkie pazurki. 
  4. Następnie przyłóż fragment torebki z herbaty do lakieru.
  5. Poczekaj do wyschnięcia lakieru i pomaluj cały paznokieć. 
  6. Jeśli konieczne jest przyklejenie dużego kawałka torebki, warto namalować wzorki lub kropki na paznokciu, co dodatkowo go zamaskuje.

Poznaj domowe sposoby na łatwe wzorki oraz najmodniejszy manicure 2021.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama